Як "Міцний горішок" став класичним різдвяним фільмом

— 30 грудня 2017, 11:00

Фільм Die Hard (в українському перекладі "Міцний горішок") вийшов у США на екрани у розпал літа – у липні 1988 року.

У Великій Британії його показали аж у лютому наступного року. А інші країни дивилися його ще пізніше.

За сюжетом Різдво – лише зручна причина для того, щоб головний герой – нью-йоркський поліцейський Джон МакЛейн, якого зіграв Брюс Уілліс, – мандрував по всій країні.

Елементів новорічного святкування у фільмі теж не багато.

ВІДЕО ДНЯ

У першій частині це вечірка у хмарочосі Накатомі-Плаза, одна пісня Let it snow, кілька ялинок та предметів святкового одягу. При цьому за вікнами безсніжний Лос-Анджелес. У другій – пісня все та сама, ялинок ще менше, але є сніг у Вашингтоні.

І тим не менш глядачі по всьому світу асоціюють саме цей фільм зі святом Різдва.

Так читачі журналу Empire помістили стрічку Die Hard на перше місце у переліку 30 Best Christmas Movies.

Відповідно до Google Trends, починаючи з 2006 року, "Міцний горішок" щогрудня входить до трендів за пошуком (два великих піки на графіку пов’язані з випуском сіквелів, і не мають нічого спільного з оригінальним фільмом).

У грудні 2017 року міжнародна інтернет-компанія з дослідження ринку та аналізу даних YouGov зробила опитування про цей фільм.

Воно показало дуже цікаві дані. Різдвяним ця стрічка являється для 25-34-річних (44%) та 35-44-річних (42%), тобто для тих хто був надто молодим, щоб побачити його в кінотеатрі.

Таким чином "Міцний горішок" – це різдвяна стрічка для певної категорії людей.

Письменник Майкл Ханн, який досліджує тему "життя кінофільмів" на The Guardian, припускає, що Die Hard на святковий фільм перетворила святкова рутина.

"Різдво про те, щоб кожен рік робити те ж саме, вдаватися до знайомих ролей. Такі фільми, як безмежно знайомий Die Hard, задіюють ту саму частину мозку. Їх можна починати дивитися в будь-який момент без найменших проблем", – пояснює він.

Ханн наводить, як приклад, ще один фільм, який став різдвяним, хоча таким не є – це "Чарівник країни Оз" (Wizard of Oz).

Насправді з 39 фільмів, які зняті за цим сюжетом з 1956 по 2002 роки, лише чотири були випущені в грудні.

Отака вона магія Різдва – здатність перетворити навіть бойовик про поліцейського та терористів на святковий фільм.

Реклама:

Головне сьогодні