Сенцов розповів, коли опублікує "щоденник голодування"
Олег Сенцов вивіз із російської тюрми 15 зошитів своїх нотатків.
Про це він розповів 18 жовтня під час виступу на найбільшій книжковій ярмарці у світі – Frankfurter Buchmesse.
"Це чорновики, які стануть фільмами та книгами", – цитує режисера та літератора кореспондент "Української правди. Життя".
Андрій Курков та Олег Сенцов на Frankfurter Buchmesse |
Нагадаємо, передісторію:
10 травня 2014 року російські окупанти АРК затримали кримського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка й звинуватили їх у підготовці терактів. Кримчани заперечували звинувачення.
25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий суд Ростова засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі, а Кольченка до 10 років в’язниці.
У травні 2018 рокув колонії міста Лабитнангі Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних в'язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі 145 днів і припинив голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.
7 вересня 2019 року відбувся обмін утримуваними Україною і Росією громадянами у форматі "35 на 35". Зокрема, Москва видала Києву і політв’язнів Сенцова та Кольченка.
Сенцов також розповів, чи планує свій тюремний досвід описувати в книгах і фільмах: "Я не планую знімати кіно чи писати велику книжку. Особливо про себе".
При цьому він уточнив, що одна книга про нього таки вийде.
"Коли я голодував, то з третього дня вів щоденник голодування, – розповів Олег.
Я був під постійним контролем, в тому числі відеокамер, мене щодня обшукували, тому було важко зберегти його. Я описував речі, які тюремникам не сподобались би.
Я казав, що пишу книгу, маю поганий почерк, тому вони не знайшли його. Якби виявили, то, ймовірно, конфіскували б інші нотатки. Це був великий ризик, але коли на кону життя – все чи нічого – вирішив, що буду писати".
Сенцов висловив сподівання, що наступного року опублікує цей щоденник голодування.
"Я не збираюсь там нічого міняти, так він буде найбільш чесним", – уточнив він.
Вас також може зацікавити:
Найкращі книжки світу, або Що має прочитати кожен
Найкращі українські книжки, або Що має прочитати кожен
Два світи "Так, але…": письменник Тарас Прохасько та художниця Олена Придувалова створили спільну книгу
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.