10 найкращих кадрів північного сяйва 2020 року

Софія Кочмар-Тимошенко  — 14 грудня 2020, 13:57

Сезон північного сяйва триває з вересня по квітень в північній півкулі, а південне сяйво можна побачити з березня по вересень в південній півкулі.

Підбірку найкращих фотографій природного явища зібрано фотоблогом Capture the Atlas від The Guardian.

Фотографи з Фінляндії, Норвегії, Ісландії та Австралії намагалися зловити це природне явище.

Регіони їхніх експедицій від арктичних широт Росії, Лапландії, Норвегії, Канади та Ісландії до найпівденніших під нічним небом Антарктики.

"Антарктична ніч", Бенджамін Еберхардт (редакція Мартіна Гека)

Обсерваторія Ice Cube Neutrino Антарктида

"Це зображення показує сильне і барвисте полярне сяйво над обсерваторією Ice Cuve Neutrino на Південному полюсі і є частиною більш тривалої серії.

Південний полюс це, мабуть, одне з найвіддаленіших та найскладніших середовищ для фотографування і є стресовим як для людей, так і для техніки.

Там потрібно подбати про обігрів та ізоляцію обладнання, щоб воно працювало та навіть оберталося при температурах до -80°C (-112°F)", – розповідає Еберхардт.

"Арктична ніч"

"Фінляндія вночі", Кім Йенссе

"Провівши багато годин в очікуванні в холодному лісі Руки, Фінляндія, при температурі - 36ºC, і без видимих полярних проявів, ми вирішили повернутися до наших автомобілів.

На стежці вниз я побачив щось з лівого боку і сказав другові зупинитися і почекати.

Раптом полярне сяйво почало "танцювати", і все, що мені потрібно було зробити, це стрибнути в сніг, підготувати камеру і фотографувати!

Не було часу на план чи щоб зосередитись на композиції. Через 5 хвилин північне сяйво зникло, але це була ніч зі щасливим кінцем", пригадує Йенссен.

"Фінляндія вночі"

"Нагорода за полюванням", Бен Мейз

Тасманія, Австралія

"Будучи поза цивілізацією більше доби, ми з колегою-фотографом Люком Чарке не мали уявлення, що полярне сяйво вдарить цієї ночі. Ми тільки чули чутки про потенційний сонячний шторм.

Ми ледве стримували хвилювання, коли на екранах нашої камери вперше з’явились вогні. Пізніше ми зрозуміли, що опинились в найкращому місці на всьому континенті, щоб стати свідками рідкісного шоу.

Кольори, які підібрали наші камери, теж були неймовірні. Замість класичного зеленого кольору дисплей варіювався від жовто-оранжевого до рожево-фіолетового.

Я назавжди вдячний за такі моменти природі, які показують нам справжні чудеса нашої планети", – згадує Мейз.

"Нагорода

"Чарівна вежа", Хоакін Марко

Ісландія

"Я зробив цю фотографію під час своєї першої поїздки до Ісландії у вересні 2019 року.

Цього разу "Північне сяйво" було настільки інтенсивним, що мені довелося використовувати витримку до 1 секунди, щоб зафіксувати всі текстури "Аврори", що змусило мене використовувати дуже високі діапазони ISO від 8000 до 12800.

Я зробив це фото вгорі водоспаду Скогафосс, композиція, яку я раніше не бачив і яка підсумовує ту чарівну ніч", – каже Марко.

"Чарівна вежа"

"Під канадським небом", Паркер Беркетт

Британська Колумбія, Канада

"Коли почалися "вогні" ми помчали в пошуках доброго місця і ледве встигали на кінець шоу. Потім раптовий ривок до озера і сталося чудо.

Подібні переживання нагадують мені, що інколи я маю просто зупинитися і насолоджуватися", – згадує Беркетт.

"Під канадським небом"

"Коли мрія стала реальністю", Мохад Альмеханна

Юкон, Канада

"У той день, коли я зробив це фото, погода була надзвичайно складною; температура була -20ºC, а сильний вітер не полегшив ситуацію.

У мене було певне бачення фотографії, яку я хотів, і через екстремальну погоду довелося будувати фотографію поетапно.

Зйомка багатьох знімків на різних етапах підйому Аврори дала мені хороший шанс отримати тут остаточне фото.

Непереборне відчуття побачити вражаючий феномен вперше та мчати проти часу та холоду, щоб отримати фото. Це було настільки гостре відчуття, що я хочу пережити ще раз", – розповідає Альхеманна.

"Коли мрія стала реальністю"

"Яйця дракона", Роксоляна Гілевич

Лофотенські острови, Норвегія

"Я знайшла це невідоме місце на Лофотенських островах, коли пересувалася островами Гімсоя.

Тієї ночі було дуже холодно, температура досягала -20°C. Це було, мабуть, одне із найкращих шоу для перегляду та фотографування Північного сяйва, яке я коли-небудь відчувала, бо в такому місці нелегко знайти щось нове", – зазначає Роксоляна.

"Яйця дракона"

"Ствердження", Вільям Патіно

Ісландія

"Вранці я помітив лід і знав, що він буде дуже добре відображати зелене сяйво полярного сяйва, що, як правило, я шукаю на знімках Північного сяйва.

Полярне сяйво стало видимим під час блакитної години і продовжувало танцювати пізно вночі, чудово вишикувавшись навколо гори. Це була точно ніч, яка запам'ятається", розповідає фотограф.

"Ствердження"

"Небесний танець", Сергій Корольов

Кольський півострів, Росія

"Я полюю на пейзажі та Північне сяйво на російському Кольському півострові вже кілька років, і все ще знаходжу нові місця.

Я знайшов цей кам’яний пляж на узбережжі Баренцевого моря кілька років тому. Тоді мене зачарувала форма валунів, які рухалися з гулом океанічних хвиль, а також круті гори, що піднімалися з моря.

Я довго намагався знімати тут "Аврору", і одного разу мені пощастило зробити саме цей знімок.

Фотографія дуже проста і складається з двох знімків; одна коротка експозиція, щоб заморозити рух Аврори в небі, і інша довша експозиція для гірських порід", – пояснює автор.

"Небесний танець"

"Безпосередньо перед заморожуванням", Акі Мікола

Фінська Лапландія

"Була рання зима, вода стояла нерухома, і там був відблиск і червонувата Аврора; не дуже поширене поєднання!

Мені пощастило знайти ясне небо, і досить скоро магія почала відбуватися в небі, як я і передбачав!

Я був здивований великою кількістю червоного кольору, яку зафіксувала моя камера, та широким діапазоном кольорів, які були помітні навіть неозброєним оком.

Я поставив свою камеру на невеликому містку, що виходить на північ через спокійну річку, прямо в найкращому місці, щоб побачити Аврору, що танцює в небі.

Одне, що слід враховувати, коли ви переслідуєте "Аврору", це те, що вона щоразу відрізняється! І вхопити її не так просто, як здається... хороший час і місце розташування мають значення!" – радить Мікола.

"Безпосередньо перед заморожуванням"

Вас також може зацікавити:

Коли кіт обрав улюблене і дуже дивне місце для сну. ФОТО

Рідня чи пара закоханих? Instagram-гра, в яку важко виграти. ФОТО

15 фото, які доводять, що єноти – неймовірно кумедні та милі тварини

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні