Фільм українського продюсера Гліба Лук’янця переміг на IDFA Forum в Амстердамі

Анастасія Большакова — 17 листопада 2023, 11:50

Польсько-палестинський проєкт "Син вулиць" (Son of the Streets) став переможцем галузевої події IDFA Forum в Амстердамі. Його спродюсував українець Гліб Лук’янець, повідомили організатори фестивалю.

Сюжет фільму розповідає про палестинського хлопчика, який живе в таборі біженців у Бейруті. Попри обставини, він вирушає у подорож до світлого майбутнього.

"Своїм рішенням ми хотіли б підтримати не лише конкретний талант, а й ідею. Якщо є якийсь проєкт, який потребує підтримки в цей момент найбільше, то це саме він. Ми хотіли б визнати боротьбу нації, яка змушена жити як привид, затиснута між стінами. Без дому, без ідентичності, без землі. Але з відвагою етичної копродукції Півночі та Півдня розповісти кінематографічну історію, коли світ не слухає", – розповіли журі фестивалю.

IDFA Forum відбувався з 12 до 15 листопада в Амстердамі у межах найбільшого фестивалю документалістики IDFA (International Documentary Film Festival Amsterdam). Участь у форумі дозволяє творцям знайти додаткове фінансування і знайти копродюсерів, або інших партнерів для своїх проєктів.

Гліб Лук'янець на нагородженні форуму. Фото: IDFA

Як розповів Гліб Лук’янець виданню Moviegram, над фільмом почали працювати ще у 2020 році. Більшою мірою стрічка вже була профінансована, тому перемога на форумі дозволить покращити її на етапі постпродакшену та покрити витрати на монтаж.

РЕКЛАМА:

"Зараз це дуже делікатна тема, яка набирає на всіх івентах великого розголосу саме через політичну складову. Хоча у проєкті я не сумнівався ще до подій у жовтні. По суті всіх партнерів ми задовго до жовтня позбирали, для нас війна, яка почалася в Газі не була хайпом. Навпаки, я через це втратив режисера, бо він випав з процесу і з першого дня туди поїхав. Для нього зараз втратило сенс кіно", – додав продюсер.

Крім того, почесну відзнаку отримав український фільм "Militantropos" (раніше називався "Дні, що хочеться забути"). Над створенням працювали продакшен TABOR, а також четверо режисерів: Максим Наконечний, Єлизавета Сміт, Аліна Горлова та Семен Мозговий. Стрічка розповідає про вплив російсько-української війни на поведінку людини й на різні аспекти життя.

Нагородження команди фільму Militantropos. Фото: TABOR Production

Хто брав участь у IDFA Forum

Усього цьогоріч на індустрійну секцію відібрали 64 проєкти. Від українських кіноматографістів на форум подали 8 фільмів:

  • "Червона зона" (Red Zone), реж. Ірина Цілик
  • Militantropos ("Дні, що хочеться забути"), реж. Максим Наконечний, Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий
  • "У повітрі", реж. Оксана Сигарева
  • "Вогні" (Lights), реж. Міла Тешаєва, Маркус Ленц
  • "Квіти України", реж. Аделіна Борець
  • "Переміщені", реж. Ольга Журба
  • "Залізна сотня", реж. Юлія Гонтарук
  • "Прах, що осідає шаром на поверхні", реж. Зоя Лактіонова

Читайте також: В Амстердамі відбулася світова прем'єра фільму про українську дівчинку, що тікає від війни

Реклама:

Головне сьогодні