У Мінкульті закликають київських депутатів не віддавати стародавню печеру під забудову
Заступниця міністра культури і інформаційної політики Катерина Чуєва закликає Київраду зберегти стародавню печеру у центрі Києва і не віддавати земельну ділянку, де її знайшли, під забудову.
Давню Вознесенську печеру поруч із закинутим будинком в історичному центрі Києва знайшли археологи. У Київській міській раді активно лобіюють передачу земельної ділянки забудовнику. Напівзруйнований будинок приватизували, а тепер планують передати ділянку в експлуатацію.
"Ми закликаємо депутатів Київради утриматися від такого кроку та зберегти цей об‘єкт. Печера має бути взята на облік, досліджена та збережена. Зведення багатоповерхівки майже неминуче зруйнує її", – каже Чуєва.
За її словами, відповідна документація вже підготовлена та буде найближчим часом офіційно передана Департаменту охорони культурної спадщини КМДА.
МКІП закликає київську владу зберегти печеру |
Тим часом, за даними депутатки Київради Ксенії Семенової, розгляд питання по печері перенесли на наступне засідання, яке відбудеться приблизно за два тижні.
"В порядку денному є загрозливі питання. Найбільш резонансне – зміна цільового і знищення печер, які можуть відноситися до періоду Київської Русі. Масла у вогонь додає те, що власник будівлі оформив це право незаконно від і до. Питання дуже кримінальне", – написала Семенова напередодні виступу Чуєвої перед депутатами.
За оцінкою археологів, печера на Вознесенському узвозі з наскельними малюнками зберіглася з часів Київської Русі.
Експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов чув по печеру з дитинства. Нещодавно він запропонував друзям піти до старої садиби, де вони знайшли комлекс з 4 печер, вхід до 2 із яких було замулено. На наступні вихідні печеру показали професору археології Тимуру Бобровському, який вважає, що ця печера навіть може належати до дохристиянського періоду.
Читайте також: Є така професія – спелео-екскурсовод: як залежність від печер може повернути до життя