На київському "Замку Річарда" на Подолі почали зводити надбудову

Анастасія Большакова — 22 листопада 2023, 12:55

На Андрієвському узвозі почали зводити надбудову на пам'ятці архітектури національного значення "Замок Річарда – Левове серце". На даху будівлі за адресою Андріївський узвіз, 15 з’явилася конструкція з білої цегли.

Про це повідомив радник міського голови Києва Дмитро Білоцерковець.

"Всі роботи є незаконними, і місто буде реагувати та зупиняти це свавілля. Безвідповідальні власники мають розуміти, що з рук їм це не зійде", – прокоментував посадовець.

В паспорті об’єкта перед замком вказано, що на будинку №15 будуть проводити реставрацію. На будівлі на Андріївському узвозі, 17 проводитимуть роботи з реконструкції, відбудови та нового будівництва.

Такий вигляд має надбудова на замку Річарда. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Того ж дня, 21 листопада, Департамент охорони культурної спадщини вже відреагував на дії забудовників і провів огляд об'єкта. В пресслужбі зазначили, що до них не надходила документація про проєкт.

"Науково-проєктна документація на виконання робіт на вказаній пам’ятці на погодження до Департаменту не надходила, дозвіл на виконання робіт не надавався замовнику робіт, було направлено припис з відповідними пам’яткоохоронними вимогами, зокрема припинення виконання робіт та надання на розгляд науково-проєктної документації" – йдеться в повідомленні Департаменту охорони культурної спадщини.

Паспорт будівлі. Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

Також з’ясувалося, що зведення надбудови на культурній пам’ятці не узгоджували з МКІП. Спеціалісти вже направили листи до Мінкульту, Департаменту територіального контролю та Департаменту містобудування та архітектури, з проханням вжити заходів.

Про замок Річарда

"Замок Річарда – Левове серце" – п’ятиповерховий будинок на Подолі у неоготичному стилі. збудований у 1902-1904 роках. Замок є пам'яткою архітектури та містобудування національного значення та пам'яткою історії місцевого значення.

Будівлю назвали на честь англійського короля Річарда I Левове Серце, героя роману Вальтера Скотта "Айвенго".

"Замок Річарда – Левове серце". Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА

У 1905-1906 роках тут працювала редакція сатиричного журналу "Шершень". Пізніше в замку жив український художник Григорій Дяченко. На фасаді встановлена меморіальна табличка на його честь.

В кінці 90-х років замок придбав американський підприємець українського походження Юрій Чопівський.

Читайте також: "Парафія самотужки намагається рятувати будівлю". Що відбувається з київським неоготичним костелом святого Миколая

Реклама:

Головне сьогодні