Вберегтися від спеки: більше води і менше алкоголю

— 17 липня 2010, 08:25

Людям похилого віку радять часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. "Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією", - пояснює Юрій Сіренко.

Також влітку радять уникати вживання алкоголю, особливо це стосується важких алкогольних напоїв.

"Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі - з 12 до 16 години", - наголошує лікар.

Також, за його словами, важливо звертати увагу на одяг. У період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі.

"Спека - це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур. Крім того, у спекотні періоди необхідно знизити звичайну фізичну активність", - радить Юрій Сіренко.

"Обмін тепла в організмі людини (метаболічна теплопродукція) залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Люди мають знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару", - додає він.

Окрім того, хворим, які вживають будь-які лікарські препарати, слід обов'язково радитися зі своїм лікарем стосовно того, як вони можуть впливати на організм людини під час періоду літньої спеки.

Пацієнти, які вживають препарати, що знижують втрату тепла, повинні бути проінструктовані лікарем про самообстеження.

Серед препаратів високого ризику лікар називає діуретини, антихолінергічні засоби, нейролептики.

Реклама:

Головне сьогодні