Розроблено гель, що вдвічі зменшує ризик ВІЛ-інфекцій

21
20 липня 2010

Якщо результати досліджень підтвердяться при довгостроковому тестуванні, то новий гель, що містить ліки від СНІДу тенофовір, може допомогти тим жінкам, чиї партнери відмовляються використовувати презервативи.

Необхідність прориву в боротьбі з поширенням ВІЛ-інфекції назріла давно, особливо в районах Африки південніше Сахари, де жінки складають більше 60% всіх інфікованих, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Багато жінок у цих країнах змушені займатися сексом без презервативів і більш піддані ризику зараження. Таким чином, новий гель може стати для них єдиним засобом захисту.

Реклама:

Агентство ООН по боротьбі зі СНІДом вітає результати дослідження, пообіцявши провести в серпні консультації в ПАР за участю фахівців і обговорити наступні кроки з впровадження ліків.

Результати дослідження, що проводилося протягом трьох років Центром за програмою дослідження СНІДу в Південній Африці, були представлені на Міжнародній конференції зі СНІДу у Відні.

Гель використовувався одноразово за 12 годин і через 12 годин після статевого акту жінками у віці від 18 до 40 років і довів свою безпеку та ефективність.

"Ми вперше спостерігаємо, як мікробіцид дає позитивний результат, який можна назвати статистично значимим", - сказав з цього приводу директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі.

За словами дослідників, у жінок, які користувалися гелем, знижувався ризик зараження герпесом. Ця розповсюджена інфекція, що передається статевим шляхом, у свою чергу збільшує імовірність зараження вірусом ВІЛ.

На думку Мішеля Сідібе, виконавчого директора UNAids, агентства ООН, що займається боротьбою зі СНІДом, 20 років досліджень не минули даром, і тепер у жінок є зброя, якою вони можуть самостійно користуватися для боротьби з цим захворюванням.

Реклама:

"Ми дали жінкам надію", - заявив Мішель Сідібе. "Вони вперше можуть самостійно займатися профілактикою СНІДу".

Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я доктор Маргарет Чан також високо оцінила розробку Caprisa.

"Ми сподіваємося, що результати досліджень підтвердяться", - сказала вона. "І коли безпека й ефективність ліків буде доведена, ВООЗ почне працювати зі своїми партнерами, щоб прискорити доступ до цих лік".Реклама: