Німецькі вчені винайшли нову терапію СНІДу

— 24 грудня 2010, 11:35

"Це абсолютно новий підхід у терапії. Ми сподіваємося, що він дозволить зменшити побічні дії", - каже професор Медичної вищої школи Ганновера Райнгольд Шмідт, який випробовував пептид VIR-576 у рамках першого клінічного дослідження з ВІЛ-інфікованими.

Результати дослідження щойно були оприлюднені у науковому журналі "Science Translational Medicine". Принцип дії, застосований у терапії хворих на СНІД, вчені хочуть поширити і на лікування таких вірусних захворювань як кір, гепатит С та лихоманка Ебола.

Медикаменти, які протидіють злиттю вірусу ВІЛ з людськими клітинами, вже існують. Однак досі вони діяли безпосередньо у клітині або на її поверхні, повідомляє "Німецька хвиля".

"Але наш пептид діє не на клітину, а на сам вірус. Це виключає деякі побічні дії", - пояснює Шмідт. Крім того, новий підхід може знизити імовірність виникнення резистентності, адже застосований німецькими вченими пептид взаємодіє з частиною вірусу, яка є дуже константною.

Вже починаючи із середини 90-их років минулого століття існують медикаменти, які стримують розмноження вірусу ВІЛ в організмі.

У Німеччині хворі на СНІД завдяки сучасним медикаментам доживають до старості. Однак часто після багатьох років терапії виникають важкі ускладнення, такі як інсульт або ураження печінки.

VIR-576 під час клінічних досліджень у високих дозах продемонстрував високу дієвість і незначні побічні дії, такі як діарея. Однак досі речовину вводили в організм хворих виключно через ін'єкції, що для багаторічної терапії є непрактичним.

"Наша мета - створити молекули, які можна було би застосовувати у таблетках", - каже професор Шмідт. Поки такі таблетки будуть ліцензовані, можуть пройти роки.

Реклама:

Головне сьогодні