"Страшні картинки" на пачках сигарет з’являться восени 2012 року

281
30 березня 2011

Дана постанова була ухвалена ще 19 січня, однак до цього часу її не оприлюднювали.

На картинках, які затвердив Кабмін, зокрема, будуть зображені уражені раком легені хворого, чоловік за ґратами з сигарет, труп людини та інші наслідки куріння.

Під картинками будуть розміщені текстові повідомлення: "Куріння викликає рак легень", "Куріння викликає залежність від тютюну - не починайте курити", "Курці вмирають рано", "Куріння викликає старіння шкіри", "Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей", "Куріння руйнує артерії, викликає серцеві напади й інсульт" "Куріння може викликати повільну та болісну смерть", "Куріння під час вагітності завдає шкоди вашій дитині", "Куріння пошкоджує сперму і може призвести до імпотенції", "Відмова від куріння значно зменшує ризик небезпечних серцевих захворювань і захворювань легенів".

Згідно чинного законодавства це означає, що через 18 місяців, тобто з 30 вересня 2012 року, виробникам та імпортерам буде заборонено поставляти на ринок тютюнові вироби без нових попереджень, пояснює прес-служба МОЗ.

З 2007 року на тютюнових пачках в Україні розміщуються відносно великі (30% поверхні пачки) текстові попередження про небезпеку вживання тютюнових виробів. Проведені дослідження показали, що ці попередження підвищили поінформованість українців щодо наслідків тютюнокуріння і сприяли зменшенню його поширеності, яке спостерігається в Україні в останні роки.

Проте, як свідчить досвід інших країн, ефективність попереджень з часом зменшується, бо люди до них звикають. Тому Верховна Рада України, у відповідність до ратифікованої нашою державою Рамкової конвенції із боротьби проти тютюну, внесла зміни до законодавства, які передбачають збільшення розміру попереджень з 30% до 50%, збільшення кількості попереджень з 7 до 11, зміну тексту попереджень та доповнення їх малюнками або піктограмами.

Українська правда. Життя