Після серцевого нападу треба якнайшвидше починати вправи - лікарі

— 15 квітня 2011, 14:33

Людям, які щойно перенесли серцевий напад, лікарі радять якнайшвидше розпочинати фізичні вправи.

Про це свідчать дані нового дослідження, проведеного вченими з Університету Альберти. Вони з'ясували, що ранні та тривалі вправи - є ключем до хороших результатів для пацієнтів із стабільними показниками, повідомляє The Daily Mail.

Команда під керівництвом Марка Хайковскі (Mark Haykowsky) та Алекса Кларка (Alex Clark) розглянули клінічні дослідження, що надходили протягом 20 років.

Вони виявили, що у пацієнтів, які пережили зупинку серця, серцева діяльність відновлюється краще, якщо починати легкі вправи уже за тиждень після серцевого нападу, а не через місяць, як це було раніше.

У пацієнтыв, які починали виконувати вправи уже за тиждень після серцевого нападу, діагностували кращу серцеву діяльність, ніж у інших. Тим пацієнтам, хто гаяв час до початку реабілітаційної програми, доведеться працювати на місяць довше, за однакових умов. Лікарі зазначають, що найбільш оптимальним строком для реабілітації є піврічний термін.

"У 70-х років, фахівці з охорони здоров'я радили пацієнтам не рухатися протягом трьох місяців після серцевого нападу. Наші ж результати показують, що стабільним пацієнтам не потрібно чекати місяць, щоб почати заняття в умовах серцевої реабілітації", - зазначає лікар Кларк.

"Вправи - це чудодійні ліки, які не були розлиті в пляшки", - додає лікар Хайковскі.

Реклама:

Головне сьогодні