Дитячі заняття музикою позитивно впливають на розумові здібності в дорослому віці

— 21 квітня 2011, 13:07

У дослідженні, результати якого опублікував журнал Neuropsychology, взяли участь 70 добровольців віком від 60 до 83 років. Їх розподілили на групи залежно від рівня їхньої музичної освіти й запропонували пройти деякі когнітивні тести.

Найкращі результати продемонстрували ті з учасників, хто довше вчився музиці, пише Science Daily.

"Музична діяльність протягом життя може відігравати роль стимулюючої когнітивної вправи, змушуючи ваш мозок перебувати в кращій формі та ефективніше пристосовуватися до проблем, пов'язаних зі старінням", - каже провідний автор дослідження, нейропсихолог Бренда Ханна-Пледді.

"Оскільки навчання грі на (музичному) інструменті потребує років практики та занять, це може створювати додаткові зв'язки в мозку, які будуть здатні компенсувати зниження когнітивних здібностей в старшому віці", - пояснює науковець.

Під час експериментів до першої групи піддослідних потрапили літні люди без музичної освіти, до другої - ті, хто вчився музиці від 1 до 9 років, а до третьої - більше 10 років.

ВІДЕО ДНЯ

Усі музиканти, що взяли участь у дослідженні, були аматорами та почали грати на інструментах у віці близько 10 років. Більше половини з ним грали на фортепіано, приблизно чверть - на духових інструментах.

Половина музикантів продовжувала грати й на момент проведення дослідження, проте їхні результати тестів не виявилися вищими за показники тих, хто покинув музичні заняття багато років тому.

На думку науковців, це говорить про те, що тривалість занять є важливішим чинником, аніж те, чи продовжила людина займатися музикою в старшому віці.

"Спираючись на попередні дослідження та на результати нашого дослідження, ми гадаємо, що значущим є те, скільки років тривала музична діяльність та вік, в якому (людину) до неї було залучено", - говорить Ханна-Пледді.

"Гнучкість мозку має критичні періоди, в яких покращується здатність до навчання, що може робити простішим навчання грі на інструменті до (досягнення) певного віку, та, звідси, мати значний вплив на розвиток мозку", - пояснює вона.

Реклама:

Головне сьогодні