Чоловіки, які хочуть завести дитину, повинні рідше користуватися мобільним

— 20 травня 2011, 17:40

У випадку якщо чоловік планує завести дитину, йому варто трохи менше розмовляти по мобільному телефону.

Про це повідомляють вчені з канадського Королівського університету, які виявили, що у любителів мобільного спілкування збільшується рівень тестостерону, падає якість сперми і погіршується фертильність, пише ТСН.

Як розповів керівник дослідження Рані Шамлоула (факультет фармакології і токсикології), відкриття спантеличило фахівців, оскільки механізми, що провокують згадані ефекти, залишаються загадкою для вчених.

Виявилося, що чоловіки - користувачі стільникового зв'язку мали підвищений рівень циркулюючого у організмі тестостерону, а концентрація лютеїнізуючого гормону (ЛГ), навпаки, була менше норми.

Лютеїнізуючий гормон, що секретується гонадотропними клітинами передньої долі гіпофіза, необхідний для нормальної роботи репродуктивної системи. У жінок ЛГ стимулює секрецію яєчниками естрогенів; його пікове підвищення ініціює овуляцію. У чоловічому організмі ЛГ стимулює інтерстиціальні клітини Лейдіга, що виробляють тестостерон.

На думку дослідників, вся справа в електромагнітних хвилях, поширюваних телефонами: вони можуть надавати подвійну дію на рівень чоловічих гормонів і фертильність.

Можливо, електромагнітні хвилі збільшують число клітин в яєчках, де виробляється тестостерон. Проте, знижуючи концентрацію ЛГ, хвилі приводять також до блокування трансформування основного циркулюючого типу тестостерону у більш активну, потужну форму, пов'язану з виробництвом сперми і фертильністю.

Щоб зробити остаточний висновок про те, яким чином електромагнітні хвилі впливають на чоловічу плодючість, будуть потрібні нові дослідження.

Нагадаємо, вчені вже дійшли висновку, що надмірне використання мобільних телефонів, ноутбуків і смартфонів "вбиває" лібідо, примножує неврози і шкодить сексуальному життю людини.

Реклама:

Головне сьогодні