Як вберегтися від холери. Пам’ятка МОЗ

У Маріуполі порушено кримінальну справу за фактом розповсюдження холери. У місті вже не реєструються нові випадки захворювання, а двоє хворих навіть готуються до виписки з лікарні.

Та лікарі не виключають поширення холери в інших регіонах, окрім Донецької області, де і з'явилися перші хворі. Хоча експерти запевняють, якщо дотримуватися правил особистої гігієни, холера до вас не вчепиться.

Та все ж, до свого здоров'я варто ставитись уважно. І при появі перших ознак захворювання - звертатися до лікарів.

Що таке холера і як захиститися від неї?

Холера - хвороба, яка викликає багаторазові водянисті випорожнення та блювання. При холері діарея може виглядати як каламутна рисова вода.

ВІДЕО ДНЯ

Холера може призвести до смерті від зневоднення (втрата води та солей з організму) протягом декількох годин, якщо її вчасно не лікувати.

Як поширюється холера?

[L]Холерний вібріон знаходиться у фекаліях (випорожненнях) інфікованої людини.

Холера поширюється, коли фекалії (випорожнення) від інфікованої людини потрапляють на засоби повсякденного вжитку, у питну воду або у воду, яку люди вживають під час приготування їжі або при вживанні риби, що виловлена з водойм, заражених холерним вібріоном.

Як захистити себе і свою родину від холери та інших шлунково-кишкових захворювань:

Вживати і використовувати під час приготування їжі тільки безпечну воду з перевірених джерел або оброблену шляхом кип'ятіння.

Часто мити руки з милом чистою водою. Якщо відсутнє мило, миючі засоби або засоби для дезінфекції рук, що містять спирт, обробляти руки золою або піском, після чого ретельно помити їх чистою водою.

Для справляння фізіологічних потреб використовувати виключно туалети.

Під час приготування їжі піддавати її термічній обробці (особливо морепродукти, риба). Приготовлену їжу зберігати в закритому вигляді в холодильнику, ретельно мити фрукти і овочі.

Дезінфікувати приміщення (кухню, туалет, душ, ванну) миючими засобами, що містять хлор.

Що робити, коли у вас або у членів вашої родини з'явились багаторазові випорожнення:

Терміново розпочинати регідратацію: вживати сольові розчини за їх наявності-регідрон, гастроліт, при їх відсутності пити багато рідини. Своєчасна регідратація може врятувати ваше життя.

Негайно звернутися до найближчого медичного закладу. Продовжувати пити сольові розчини під час пересування до медичного закладу.

Продовжувати годувати дитину грудним молоком, якщо у неї з'явилась водяниста діарея, навіть під час пересування до медичного закладу.

Реклама:

Головне сьогодні