Німці з’ясовують звідки в овочевих паростках з’явилася небезпечна бактерія

— 14 червня 2011, 10:57

Фахівці продовжують з'ясовувати обставини поширення небезпечної інфекції у Німеччині.

Нині експерти підозрюють, що або було забруднено бактеріями небезпечної кишкової палички насіння овочевих паростків, або мікроорганізми потрапили на рослини від працівників ферми у Нижній Саксонії.

Це підприємство перебувало під підозрою вже упродовж тривалого часу, однак лише днями вдалося лабораторно підтвердити наявність збудника на його продукції. Бактерію саме того штаму, що спричинив епідемію і смерть щонайменше 35 людей, знайшли на рештках паростків у смітті родини, де були хворі, повідомляє Deutsche Welle.

Досі не вдалося довести наявність збудника хвороби у пробах насіння, однак лабораторні аналізи усіх можливих проб ще не завершено. У зв'язку з цим інформаційні агентства цитують президента Федерального інституту оцінювання ризиків Андреаса Гензеля, який застеріг, що у випадку забруднення насіння, навіть вживання усіх можливих гігієнічних заходів на кухні не захистить від інфікування.

Тому його рекомендація утримуватися від споживання навіть вирощених у домашніх умовах паростків. Нині існує підозра, що одна родина з Нижньої Саксонії захворіла після вживання в їжу самостійно вирощених паростків.

Фахівці намагаються встановити, які саме овочеві паростки можуть бути небезпечними. Опитування працівників на підприємстві у Нижній Саксонії показало, що п'ять інфікованих жінок переважно їли паростки броколі та часнику.

Тепер у всій Німеччині перевірять виробників та імпортерів овочевих паростків та їхнього насіння, повідомила німецький міністр з питань захисту прав споживачів Ільзе Айґнер.

Тим часом кількість нових випадків хвороби продовжує знижуватися. Водночас експерти зауважують, що поки зарано говорити про перемогу над інфекцією. Від початку травня у Німеччині було зафіксовано понад 3200 випадків інфікування небезпечним штамом кишкової палички. Стан багатьох хворих залишається тяжким.

Через ускладнення, спричинені хворобою, майже сотня пацієнтів потребує трансплантації нирок. Хоча пік епідемії вже, як видається, позаду, не можна виключати подальші смертельні випадки, вважає німецький міністр охорони здоров'я Даніель Бар.

Реклама:

Головне сьогодні