Медикаментозний скандал у Франції: препарат призвів до смерті 2000 осіб

17
22 вересня 2011

У центрі скандалу опинився протидіабетичний препарат Mediator, який, за деякими даними, перш ніж був відкликаний з ринку, призвів до смерті від 500 до 2000 осіб, пише Вести.ru.

Розслідування відносно фармацевта і його лабораторії було розпочато в кінці минулого року, коли надбанням громадськості стали шокуючі результати одного з медичних досліджень.

Так, незалежні експерти дійшли висновку, що препарат Mediator викликав серйозні побічні ефекти на організм людини і міг призвести до гострої серцевої недостатності. При цьому медикамент успішно продавався з 1976 по 2009 рік - не тільки у Франції, але і в інших країнах.

Слідство дійшло висновку, що лабораторія Servier умисно приховувала дані про протипоказання і шляхом різних махінацій домоглася комерціалізації препарату. У ряді випадків медикамент позиціонувався і як ефективний засіб для схуднення, оскільки сприяв зниженню апетиту.

Наразі 89-річний Жак Серв'є перебуває під судовим контролем. Звинувачення висунуто ще п'яти дочірнім підприємствам лабораторії.

Лабораторія Servier входить до трійки найбільших фармацевтичних компаній Франції. Її щорічний торговельний оборот сягає близько 3,7 мільярда євро. Лабораторія має більше десятка філій, в тому числі, в інших країнах.  

Головне на сайті