У чоловіків вищий ризик захворювання на діабет, ніж у жінок

15
4 жовтня 2011

Група науковців визначила, що цьому сприяють біологічні фактори, зокрема, маса тіла.

Британські вчені твердять, що одна з причин діабету у людей - зайва вага. При цьому, межа маси тіла, яка сприяє появі хвороби, у чоловіків нижча, ніж у жінок, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Науковці вважають, що це пов'язано з тим, в яких частинах тіла накопичується жир. Адже чоловіки переважно гладшають в районі живота, і це створює тиск на печінку. Тоді як у жінок жир переважно накопичується на сідницях і стегнах.

Реклама:

Це означає, що жінкам треба накопичувати більше жиру, аби він став шкідливим і призвів до діабету, - твердять науковці у журналі "Діабетологія".

Причиною розвитку другого типу діабету називають надлишок цукру у крові. Це стається тоді, коли можливість деяких частин тіл регулювати рівень цукру в крові порушується. Таке переважно трапляється, коли є надлишковий жир у печінці або м'язах.

Професор Навід Саттар, що керував дослідженням каже: "Попередні дослідження показали, що чоловіки середнього віку більше схильні до ризику розвитку діабету, ніж жінки, і одним із можливих пояснень є те, що для розвитку хвороби чоловікам необхідно мати менше зайвої ваги, ніж жінкам. Іншими словами, у чоловіків вищий ризик захворювання на діабет, ніж у жінок".

Для дослідження вчені опрацювали дані про 51,920 чоловіків та 43,137 жінок у Шотландії, які страждають на діабет, беручи до уваги їхні вагу тіла та ступінь ожиріння.

Результати показали, що жінкам необхідно набрати більшу масу тіла, ніж чоловікам, аби в них почав розвиватися діабет.

За словами вчених, це пояснює, чому в усьому світі більше чоловіків, ніж жінок, хворіє на діабет. Науковці кажуть, що це дослідження допоможе покращити методи профілактики діабету другого типу.

Реклама:

Крім того, вчені твердять, що для попередження розвитку хвороби необхідно скидати зайву вагу, харчуватися корисною їжею і займатися спортом.Реклама: