Щасливі люди живуть довше – вчені

85
1 листопада 2011

Це підтвердило дослідження, в якому взяли участь 3800 осіб віком від 52 до 79 років, пише The Telegraph.

Науковці виявили, навіть з урахуванням таких факторів як вік, стан здоров'я та спосіб життя, щасливі люди все одно мають менше шансів піти з життя в найближчі 5 років.

Хоча вчені наразі не стверджують, що щастя є запорукою довголіття, в ході попередніх досліджень вдавалося прослідкувати зв'язок між благополуччям та позитивним прогнозом щодо тривалості життя.

Реклама:

"Щастя може бути ознакою іншого аспекту людського життя, який має особливе значення для здоров'я… Наприклад, щастя досить тісно пов'язане з хорошими соціальними відносинами, та, може, такі речі й пояснюють зв'язок між щастям та здоров'ям", - говорить керівник дослідження, професор Ендрю Стептоу.

У той час, як у попередніх дослідженнях учасників просили визначити рівень їхнього відчуття щастя за якийсь період, наприклад, в останній місяць, то тепер науковці запитували літніх людей про їхній настрій саме в цей конкретний день. Дослідники вирішили, що спогади можуть відрізнятися від реальності, та викривляти результат.

Із моменту дослідження минуло 5 років, і з того часу з групи "щасливих респондентів" померло лише 3,6%, повідомили науковці в журналі National Academy of Sciences.

З тих учасників, які визначили рівень свого відчуття щастя як середній, за цей час пішло з життя 4,6%. Із людей, що почувалися найменш щасливими, протягом 5 років померло 7.3%.Реклама: