Трохи алкоголю не завадить вагітним - вчені

— 21 червня 2012, 10:02

З опису експерименту в журналі BJOG випливає, що від 12 до 96 грамів алкоголю на тиждень (тут і далі цифри наводяться в перерахунку на чистий спирт) можуть бути цілком нешкідливими для вагітних жінок і їхніх дітей, повідомляє Бі-бі-сі.

На даний момент лікарі в Британії рекомендують вагітним жінкам не пити зовсім, або не перевищувати дози в 15-30 грамів на тиждень.
Надмірне вживання алкоголю під час вагітності вважається причиною викиднів, недостатньої ваги новонароджених і різних відхилень у психофізичному розвитку дитини.

Ця група данських учених написала вже п'ять робіт на тему вживання алкоголю під час вагітності.

У дослідженні взяли участь більше 1600 жінок - їх згодою заручалися на першому після зачаття огляді лікаря. Половина з них народжували вперше, трохи менше третини продовжували курити під час вагітності.

Автори тесту попросили вагітних оцінити кількість прийнятого алкоголю як "низький" (12-48 грамів на тиждень), "середній" (60-96 грамов) або "високий" (108 і більше), або повідомити про повне утримання від спиртного.

ВІДЕО ДНЯ

Зазначимо, що в 100 грамах горілки, віскі, рому та коньяку міститься 40 грамів спирту. В 100 грамах пива - 3,6-9,0 грамів спирту (в залежності від міцності пива), у 100 грамах джин-тоніку - 7,1 грамів спирту, 100 грамів столового вина - 9,5 грамів спирту, 100 грам кріпленого вина - 15,3 грамів спирту, 100 грамів лікеру - 21 грам спирту.

Окремо їх попросили повідомляти про випадки, коли за один раз вживалося більше 60 грамів алкоголю.

Через п'ять років учені провели ряд тестів над дітьми учасниць експерименту, вимірявши їх IQ, здатності до концентрації, планування та самоконтролю.

Вони виявили, що низькі і середні дози алкоголю не чинили жодного помітного впливу на нейрофізіологію дітей, у той час як вживання матір'ю більше 108 грамів чистого спирту на тиждень приводило до зниження здатності до концентрації уваги у їх малюків.

Керівники групи дослідників Ульрік Шелер Кесмодел з Університету Орхуса і Ерік Люкке Мортенсен з Копенгагенського університету відзначили, що великі дози алкоголю при вагітності все ж впливають на увагу, кмітливість і координацію рухів дитини.

"Тим не менш, відповідно до нашого експерименту, невеликі й середні дози міцних напоїв не роблять істотного впливу на розвиток п'ятирічних дітей", - додали вчені.
Прес-секретар британського Королівського товариства акушерів і гінекологів Патрік О'Брайен відзначив, що автори дослідження провели дуже тривалий експеримент з урахуванням багатьох факторів у режимі реального часу і гарною методологією.

В даний момент Королівське товариство радить вагітним британкам повністю утримуватися від вживання спиртного, але теоретично допускає деяке послаблення норм в майбутньому.

"Однак жінкам не варто трактувати результати експерименту як індульгенцію на вживання великих доз спиртного", - застеріг О'Брайен.
Представник міністерства охорони здоров'я Великобританії повністю погодилася з Королівським товариством, додавши при цьому, що мінохоронздоров'я готове "взяти до уваги" звіт данських вчених.

Міністерство рекомендує жінкам радитися зі своїм гінекологом з усіх питань, пов'язаних з вживанням алкоголю під час вагітності.

Реклама:

Головне сьогодні