Дослідження: хвороба Альцгеймера може бути заразною

— 3 липня 2012, 08:52

Про це повідомляє Inopressa із посиланням на Spiegel Online. При цьому вони, так само, як і пріони - збудники хвороби Крейцфельдта-Якоба, яка руйнує людський мозок, "коров'ячого сказу" у великої рогатої худоби або почесухи овець - можуть бути заразні.

Дослідник Маттіас Юккер з Інституту Херт і Німецького центру з дослідження нейродегенеративних захворювань в Тюбінгені говорить, що вчені спостерігали перенесення хвороби тільки при експериментах на тваринах і лише в тих випадках, коли спеціально виведені миші з схильністю до захворювань контактували з можливими збудниками.

За словами Юккера, що приводиться в журналі, основне питання скоріше полягає в тому, чому хвороба Альцгеймера не заразна, якщо збудник Альцгеймера настільки схожий на збудника пріонних захворювань.

"У мозку пацієнта, ураженого хворобою Альцгеймера, відбувається масове відмирання нейронів. Нервові клітини відмовляються працювати - спочатку небагато, потім їх стає все більше. По-перше, в нервових клітинах відмовляють важливі транспортні шляхи, по-друге, утворюються так звані бляшки. Це поступово наростаючі скупчення молекул білка поза нервовими клітинами, що порушують функціонування мозку. Бляшки виникають через шматочки білка, що утворюються самостійно, так званих бета-амілоїдів ", - роз'яснює автор.

За її словами, Лері Уокер з Університету Еморі в Атланті експериментально досліджував роль бета-амілоїдного білка ще десять років тому. "Після того, як в мозок мишей були введені екстракти мозку пацієнтів, які померли від хвороби Альцгеймера, в ньому утворилися типові для цієї хвороби бляшки", - уточнює автор.

Висновок про те, що збудником хвороби Альцгеймера є заразна форма бета-амілоїдів, до цих пір ставиться під сумнів, оскільки екстракт мозку, введений мишам, міг містити і багато інші збудники. Однак, за словами автора, все більше вчених поділяють гіпотезу про бета-амілоїд. Зокрема, минулої осені стали відомі попередні результати робіт іспанського фахівця з пріонами Клаудіо Сото, згідно з якими бета-амілоїд знайшлися і в крові мишей, заражених хворобою Альцгеймера.

За словами автора, якщо хвороба Альцгеймера заразна і збудники дійсно виявляються в крові носіїв захворювання, то донорів крові потрібно буде обстежити і на предмет цієї хвороби. Однак президент робочої групи Інституту Роберта Коха по крові Райнхард Бургер після недавнього засідання заявив, що в даний момент немає серйозних вказівок на небезпеку, пов'язану з препаратами крові.

Реклама:

Головне сьогодні