Нічне сидіння за відеоіграми загрожує підліткам діабетом – дослідники

— 1 жовтня 2012, 15:44

Що більше годин спатиме підліток, то меншим буде ризик того, що в нього розвинеться це небезпечне захворювання, стверджують вчені з відділення психіатрії Піттсбурзького університету.

Про це повідомляє The Daily Mail.

"Високий рівень інсулінорезистентності здатен призводити до розвитку діабету", - каже керівник дослідження Карен Меттьюз.

"Ми з’ясували, що в разі якщо підлітки, які зазвичай сплять по шість годин за ніч, отримують додаткову годину сну, вони можуть покращити резистентність до інсуліну на 9%", - говорить вона.

У ході дослідження, результати якого були опубліковані в журналі SLEEP, науковці розглянули графік сну та рівень резистентності до інсуліну 245 здорових тинейджерів.

Експерти переконалися, вищий рівень інсулінорезистентності був пов’язаний з меншою кількістю годин сну, незалежно від таких факторів як раса, вік, стать, індекс маси тіла тощо.

Між тим дослідники з Університету Копенгагена встановили – люди, які страждають метаболічну хворобу, мають більше патогенних бактерій у кишковому тракті, аніж здорові чоловіки та жінки. Це відкриття дасть змогу лікарям значно швидше та раніше ставити хворим цей діагноз, адже кількість пацієнтів, хворих на діабет 2 типу, стрімко більшає.

Реклама:

Головне сьогодні