У США енергетичні напої підозрюють у 13 смертях

— 15 листопада 2012, 17:21

За даними The New York Times, причиною розслідування стало опублікування документів Управління із контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA).

Так, мова йде про енергетичний напій "5-Hour Energy", який має високу дозу кофеїну у своєму складі. З 2009-ого року цей напій був згаданий у 90 документах, поданих до FDA.

Крім того, у 30-ти з них йдеться про серйозні та небезпечні травми для здоров'я (серцеві напади, судоми та інші), які могли бути пов’язані із цим напоєм та які становили загрозу для життя.

Подача звіту до FDA не означає, що причиною 13-ти смертей став саме напій. Такі звіти носять фрагментарний характер та, як правило, є дуже складними для розслідування.

Керівництво компанії та дистриб’ютор "5-Hour Energy", компанія "Living Essentials", відмовилися від будь-яких коментарів та не надали відповіді на письмові запитання щодо компонентів напою.

В свою чергу, представники "Living Essential", виступили із зверненням, в якому заявили, що "вживання продукту в самостійному вигляді абсолютно безпечне", а також що "їм нічого невідомо про випадки смерті в результаті вживання енергетика".

Вони також підкреслили, що вироблений їх компанією продукт, позиціонується як "додатковий потужний заряд енергії для працьовитих молодих людей".

Однак у звітах йдеться також і про інший енергетичний напій "Monster Energy" та про 5 смертей, які можуть бути пов’язані з ним.

Після оприлюднення цих звітів, керівництво компанії-виробника "Monster Energy" заявило про те, що їхній напій безпечний, додавши, що продукт жодного разу не був причиною будь-яких проблем зі здоров'ям у споживачів.

До швидкозростаючого виробництва енергетичних напоїв все частіше виникають питання, щодо інформації про їх компоненти, маркування та можливі ризики для здоров'я.

Законодавці закликають FDA збільшити контроль за цим питанням. Наразі генеральний прокурор вивчає діяльність кількох компаній-виробників енергетичних напоїв.

В контролюючій організації заявили, що не мають достатніх наукових доказів шкідливості напоїв. Питання ускладнюється тим, що деякі напої із високим вмістом кофеїну, продаються та регулюються як енергетичні напої, а деякі напої, такі як Monster Energy, продаються як харчові добавки. Ці категорії мають різні норми інгредієнтів та вимог із звітності.

Реклама:

Головне сьогодні