7 кроків до здорового життя

Нове дослідження Американської асоціації серця показує, що сім простих кроків, яких варто дотримуватися у житті, скорочують ризик смерті від раку та серцево-судинних захворювань на 50%.

Дослідники кажуть, що дотримання принаймні 6-ти правил із 7-ми знижує ризик ранньої смерті.

Вчені проводили дослідження, маючи на меті виявити ризики серцево-судинних хвороб. Однак їм вдалося виявити і фактори, які впливають на ризик захворіти на рак.

За словами провідного автора дослідження Лаури Рамсуссен-Торвік із Північно-Західного університету в Чикаго, вчені зраділи, що дотримання 7-ми простих правил знижують захворюваність на рак.

"Це може допомогти медичним працівникам забезпечити чітке та послідовне інформування про найважливіші речі, які люди можуть зробити, щоб захистити своє здоров'я і знизити загальний ризик розвитку хронічних захворювань", - каже вона.

Ті, хто дотримувався 6-7-ми факторів, мав на 51% менше ризик захворіти на рак, у порівнянні з тими, хто не дотримувався жодного.

Ті, хто мав лише 4 фактори, "отримував" на 33% меншу вірогідність цієї хвороби, а послідовники всього 1-2 факторів, мали до 21%-го скорочення.

1. Низький артеріальний тиск

Дослідження також показали, що вміст цукру в крові, рівень холестерину і кров'яний тиск, в межах здорового діапазону, може значно зменшити ризик хвороб серця та інсульту.

2. Здоровий рівень холестерину

Ризик серцево-судинних захворювань в п'ять разів вищий у чоловіків середнього віку, які хворі на цукровий діабет, і у вісім разів вищий у жінок, які також хворі на цукровий діабет.

Занадто багато холестерину в крові викликає звуження артерій, що в свою чергу сповільнює, і, в кінцевому підсумку, може блокувати приплив крові до серця, викликаючи серцевий напад.

3. Нормальний рівень цукру в крові

Ризик серцево-судинних захворювань в п'ять разів вищий у чоловіків середнього віку, які хворі на цукровий діабет, і у вісім разів вищий у жінок, які також хворі на цукровий діабет.

4. Здорова дієта

5. Здорова вага

Нещодавнє дослідження показало, що ожиріння і пов`язані з ним захворювання є однією з основних причин ранньої смерті.

6. Відсутність шкідливої звички палити

Численні дослідження показують, що, незважаючи на величезні досягненні у галузі скриннінгу раку, щеплень та заборони паління, тривалість життя не збільшується настільки швидко, як хотілося б.

Куріння посідає першу сходинку причин ранньої смерті у Великобританії (12%). За ним розташувалися високий кров'яний тиск, ожиріння, малорухливий спосіб життя, алкоголь і погане харчування.

Зазначимо, нещодавно німецькі дослідники оголосили, що відмова від паління у середньому віці або старше, все ще має значні переваги для здоров'я.

Навіть досвідчені курці, яки кинули палити, одразу отримували 40% скорочення ризику виникнення інфаркту та інсульту.

Дослідження німецьких вчених тривало майже 10 років. В ньому взяли участь 9000 німців, у віці від 50 до 74-х років.

Між тим, канадські дослідники стверджують, що ті, хто кинув палити в 44 роки можуть жити так само довго, як і ті, хто ніколи не палив.

Ті, хто кинув палити у віці від 35 до 44 років "отримали" близько 9-ти додаткових років життя. Курці, що відмовилися від паління у віці 45-54 та 55-64-х років, отримали 6 і 4 роки життя відповідно.

7. Фізична активність

Експерти також стурбовані тим, наскільки ми багато часу проводимо сидячи. Нещодавно проведене дослідження Університету штату Канзас стверджує, що службовці уже ризикують своїм здоров'ям просто сидячи за робочим столом.


Люди, які проводять сидячи більше 4-х годин на день, мають більш високий ризик хронічних захворювань, таких як рак, діабет і хвороби серця.

Ті, що сидять протягом 6-ти годин, найімовірніше матимуть діабет.

Фото з Фото volgorzdrav.narod.ru, hacklive.ru.

За матеріалами The Daily Mail


Реклама:

Головне сьогодні