Кабмін затвердив програму по боротьбі з гепатитами

— 29 квітня 2013, 15:56

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів.

Програмою передбачено розвиток допомоги хворим на вірусні гепатити у діагностичному, лікувальному, науковому та профілактичному напрямах.

Фактично, цей документ став вирішальним для лікування українців, хворих на гепатит, адже юридично держава закріпила механізми виділення коштів на лікування людей, інфікованих гепатитами В та С, йдеться у повідомленні пацієнтської організації ЮКАБ.

"За 21 рік незалежності жодної копійки не були виділено Державою на лікування людей, інфікованих гепатитами. Сьогодні вперше на національному рівні Державою передбачено кошти на лікування людей, інфікованих цими смертельними вірусами. Головний аргумент чиновників щодо відсутості Національної програми, як механізму виділення коштів, ми подолали", - каже голова ЮКАБ Дмитро Шерембей.

Програма створена на найближчі 3 роки та передбачає не лише лікування, а й вчасне діагностування захворювання у пацієнтів.

Як відомо, 16 квітня під Кабміном пройшла акція "Приречені". Саме після цього Уряд публічно пообіцяв затвердити Державну програму по боротьбі з гепатитами та виділити кошти на лікування хворих на туберкульоз, СНІД та гепатити.

За оцінками громадських організацій, близько 3,5 мільйонів українців сьогодні інфіковані гепатитами в Україні.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні