Чиновники МОЗу намагаються заробити на хворих на гепатит – активісти

113
18 вересня 2013

Про це йдеться у заяві громадських активістів у середу.

В заяві сказано, що відповідно до  рішення комісії тендерного процесу міністерства, на торги зможе податися представники лише 1 виробника. Відтак – закупити міністерство зможе лише певний вид інтерферонів, що наряду з іншими використовуються для лікування гепатитів.

"Рішення номенклатурного комітету – очевидне свідчення підготовки корупційних торгів, – стверджує Віталій Шабунін, голова "Центру протидії корупції". – Ми вже зараз готуємо листи до всіх контролюючих та правоохоронних органів про кричуще порушення та вимагатимемо притягнення до кримінальної відповідальності людей, відповідальних за цю закупівлю".

Реклама:

"Ми розуміємо, що чиновники не могли пропустити повз себе такий ласий шматок, – стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор пацієнтської організації ЮКАБ. – Саме тому нас, представників пацієнтської спільноти, не хотіли пускати на закриті засідання робочої групи, прописуючи документацію таким чином, щоб на тендер змогла зайти лише одна компанія".

Як відомо, 4 вересня вперше в історії України уряд виділив 33,2 млн. гривень на закупівлю ліків для людей, хворих на гепатит. Це мало стати першою державною закупівлею МОЗом ліків для людей з таким діагнозом.

Раніше всі компанії-виробники заявили про готовність більше ніж вдвічі зменшити вартість курсу лікування від смертельної хвороби.

В Україні існує всього 2 виробники препаратів від гепатиту С – альфа-2а та альфа-2в. Обидва препарати довели свою ефективність та мають всі необхідні ліцензії та міжнародні сертифікати.

Для того, щоб тендер відбувся чесно та прозоро, а препарати були закуплені за найнижчою ціною, і відповідно у більшій кількості, тендерна документація не повинна містити перепон для другого виробника.

Комісія МОЗу прописала її таким чином, що другий препарат не потрапляє до переліку препаратів, що закуповуватиме МОЗ для людей з діагнозом "гепатит", незважаючи на те, що обидві компанії заявили про готовність зниження ціни та готовність взяти участь у тендері.

Реклама:

"Це стандартна корупційна схема в  державних закупівлях ліків, – зазначає Віталій Шабунін з "Центру протидії корупції", що вже не раз стикався зі схожими порушеннями. – Адже в такому випадку  виробник або постачальник, чия продукція підходить по переліку вимог МОЗу, може виставляти будь-яку ціну, заходячи на тендер із завищеними цінами, та віддячуючи різницею чиновникам. В такому тендері в виграші всі, окрім пацієнтів, яким життєво-необхідне це лікування".

Нардепи також надіслали звернення до Раїси Богатирьової із закликом втрутитися в процес та не дати обікрасти пацієнтів.

"У противному випадку саме Богатирьова відповідатиме не лише за організацію завідомо корупційної державної закупівлі, а й за зрив першої в історії України закупівлі за бюджетний кошт ліків для дорослих, хворих на Гепатит С", - йдеться у повідомленні активістів.

 
 
 
 

Українська правда. ЖиттяРеклама: