У противірусних препаратах майже немає діючої речовини – експерт

140
27 вересня 2013

Про це заявив віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетік під час круглого столу у п'ятницю, повідомляє Інтерфакс.

"Одного "Анаферону", препарату -"пустушки", в рік продається на 84 млн грн. Якщо говорити про всю групу цих "пустушок" для лікування вірусу грипу, то обсяг ринку сягає 300 млн грн", - сказав він.

Найштетік зазначив, що в противірусних препаратах для лікування грипу, зокрема, "Анаферон", "Енгістол", "Оціллококцінум", "Афлубін" "у складі немає жодного атома діючої речовини".

Реклама:

"Там взагалі нічого немає. В інструкції із застосування написано, що у складі є щось з так званим гомеопатичним розведенням 200С, це означає, що це речовина повинна бути у кількості 10 в мінус 400 ступеню – одна молекула на Всесвіт. Тобто в препараті немає діючої речовини взагалі, і МОЗ реєструє цей засіб з показаннями "для лікування вірусу грипу", герпесвірусної інфекції, гепатиту. І це масовий обман", - сказав він.

Крім того, Євген Найштетік зазначив, що загальний обсяг держзакупівель лікарських засобів становить близько 4 млрд грн, у тому числі 2 млрд грн держкоштів для реалізації централізованих закупівель в рамках держпрограм і 2 млрд грн на закупівлі з місцевих бюджетів.

У той же час обсяг аптечних продажів в 2012 році становив 31,6 млрд грн.

"У державних закупівлях ліків ми тупцюємо на рівні 10-12 % ринку, а 90 % ринку - це те, що люди самі купують в аптеках", - сказав він.Реклама: