Американець визначив межі людської продуктивності

— 4 червня 2014, 15:59

При цьому єдиного секрету, як ставати більш дієвим, не існує, проте є сотні тактик контролю за своїм часом, енергією та увагою, які можна випробовувати, обираючи з них свою.

Такого висновку дійшов американець Кріс Бейлі, який цілий рік присвятив пошуку секрету максимальної продуктивності, пише biggggidea.com.

Тож для того, аби розумно використовувати свій час, Бейлі пропонує боротися з прокрастинацією та більше працювати над речами, які по-справжньому мотивують.

Дослідник пропонує щоранку визначати не більше ніж три важливі для вас справи на день і вкладати в них до 90% своєї енергії. Такий підхід забезпечить високу ймовірність їх результативності.

При цьому, на думку Бейлі, на найбільш важливі справи потрібно виділяти малу кількість часу. Це здається нелогічним, але встановлення часового ліміту для найбільш серйозних завдань активує максимальну концентрацію та енергію для їх виконання і в результаті економить наш час.

Один із найбільш несподіваних висновків експерименту – немає сенсу працювати більше, ніж 35 годин на тиждень. У своєму досліді Бейлі протягом місяця почергово працював то по 90, то по 20 годин на тиждень. Результати його праці в ці місяці були приблизно однаковими.

Відповідно, чим довше ми працюємо, тим нижчу продуктивність демонструємо. Адже важка і тривала праця позбавляє нас основного пального продуктивності – енергії та часу.

Працюючи помірно, варто пам’ятати, що найкраще – ворог хорошого, і в будь-якій справі потрібно вміти вчасно зупинятися.

Існують різні тактики персонального тайм-менеджменту. Одним із найбільш дієвих Бейлі вважає метод Помодоро: виділяти 25 хвилин на виконання однієї задачі, після чого робити п’ятихвилинну перерву.

Також можна пам’ятати про "правило двох хвилин" Девіда Алена – якщо на справу потрібно витратити менше, ніж дві хвилини – не відкладайте її.

Крім того, можна слідкувати за тим, на що йде наш час. Для цього можна вести графік-щоденник, позначаючи, скільки часу було використано на зустрічі, листування або читання. Для виявлення небезпечних факторів можна вести лист прокрастинації – список відволікаючих безрезультатних факторів.

Бейлі застерігає людей, що бажають бути продуктивними, від небезпеки таких поглиначів часу, як телебачення та інтернет. До прикладу, американці витрачають понад 13 років свого життя на перегляд телепередач. А 47% часу, проведеного користувачами в інтернеті, припадають на прокрастинацію.

Зменшити кількість проведеного в інтернеті часу можна, наприклад, освоївши десятипальцевий метод друку, який дає змогу вдвічі збільшити швидкість набору тексту.

Усі технічні справи, такі як прибирання, закупка продуктів або догляд за садом, Бейлі пропонує робити в один визначений день тижня, щоб звільнити решту днів для ваших основних проектів.

На останок Бейлі звертає увагу, що якщо люди кажуть, що для певних справ у них не вистачає часу, це частіше свідчить не про відсутність часу, а про відсутність інтересу.

Найефективніші шляхи - найбільш нудні поради

За словами Бейлі, трьома найбільш ефективними шляхами підтримки своєї продуктивності є найбільш нудні поради, які вам коли-небудь давали. А саме – гарне харчування, достатній сон та фізичні вправи.

Крім того, дослідник пропонує пити побільше води – це ефективний і економний спосіб тримати своє тіло і мозок у формі. Особливо корисно випивати щонайменше півлітра води вранці після прокидання.

Кофеїн – також гарний помічник продуктивності, якщо використовувати його для справи, проте якщо вживати його автоматично і занадто багато, він навпаки не сприятиме вашій концентрації.

Дозволяйте собі дрімати вдень, якщо ваш організм цього потребує. Навіть коротка дрімота активізує пам'ять і увагу.

Важливою також є психологічна гармонія, яка формується цілою купою факторів.

Наприклад, бажано слідкувати за кліматом у робочому приміщенні: ідеальні температурні показники – 20-21ºС. Звертайте увагу на колір стін приміщення, в якому працюєте: синій колір стимулює ваш мозок, а червоний – ваше тіло. Віддавайте пріоритет роботі при денному освітленні.

Для збереження енергії обирайте спокійні види дозвілля – читання, слухання музики, прогулянки, медитацію. Уникайте стресів і конфліктів, вони забирають найбільше енергії.

Ще одним із секретів регулярної продуктивності є вміння виробляти корисні звички. На думку Чарльза Дахіга, автора книги "Сила звички", до 45% повсякденних дій ми робимо автоматично. Відповідно, якщо однією з цих автоматичних практик буде звичка діяти корисно, наприклад, харчуватися за графіком, не перевіряти електронну скриньку вечорами або прокидатися на світанку, наша загальна продуктивність також зросте.

Медитація та мотивація

Фізичні вправи, гарні харчування і сон сприяють високому рівню вашої енергії. А перша порада для розвитку вашої уваги – займатися медитацією.

Крім того, для збереження уваги часто допомагають ті ж техніки, що і для економії часу – відмова від зайвого використання інтернету та смартфонів.

Під час одного зі своїх експериментів Бейлі користувався смартфоном не більше години на добу і не відчував особливої потреби робити це частіше. Також він пропонує повністю вимикати телефон після восьмої вечора.

Гарна вправа для вашої уваги – дозволяти собі бодай 15 хвилин лежати в кріслі з вимкненим телефоном та блокнотом і ручкою в руках і міркувати.

Також для високого рівня уваги в бажано не намагатися робити кілька речей одночасно. Діяти повільно – ще один зі способів підвищити свою увагу.

Можна вести календар зустрічей, щоб час від часу бачитися з усіма людьми, які гарно впливають на ваш стан. Розвивайте в собі активне слухання. Так можна не лише покращити рівень уваги, але й почати краще розуміти людей навколо і поглибити стосунки з ними.

Продукти, що сприяють підвищенню концентрації, – зелений чай, чорний шоколад, полуниця, горіхи, зелень.

Балансу уваги також сприяє коректне планування. Одна хвилина планування зберігає п’ять хвилин праці. Концентруватися потрібно не на тому, щоб зробити якомога більше речей, а на тому, щоб робити речі, які співзвучні вашим цінностям.

Ще один важливий інгредієнт для високого рівня продуктивності – мотивація. Найбільш вмотивовані та продуктивні люди завжди знають відповідь на питання, чому вони роблять те, що роблять.

Продуктивність полягає не в тому, щоб робити багато, а в тому, щоб досягати результату у важливих для вас речах.

Реклама:

Головне сьогодні