Компанія, яка заборгувала ліки для 30 тис. ВІЛ-інфікованих ліквідується - пацієнти

— 28 травня 2015, 15:21

Це сталося на наступний день після того, як громадськість оприлюднила інформацію про те, що компанія не збирається поставляти ліки, за які вже було заплачено державою.

Про це йдеться у повідомленні пацієнтської організації "Пацієнти України" та Центру протидії корупції.

За словами Олени Щербан, юриста "Центру протидії корупції", такий крок може свідчити про те, що компанія не хоче виконувати свої зобов’язання перед урядом України та поставляти ліки.

"Існує величезний ризик того, що держава не зможе не лише домогтися поставки препаратів, але й повернути бюджетні гроші, які були заплачені компанії ще в грудні місяці", - каже вона.

Нагадаємо, що компанія "Вектор Фарма" 22 грудня отримала 52 млн. гривень у вигляді 100% передплати препаратів за ліки для ВІЛ-інфікованих. Це препарати Ламівудин, Зидовудин /Ламівудин, Ефавіренз для 30 тис пацієнтів по всій Україні.

За інформацією ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" вже 15 червня в Україні закінчаться ліки для тисяч ВІЛ-позитивних людей, які мала б поставити компанія.

"Причиною такої проблеми стало рішення, прийняте ще минулого року. У 2014 році, за часів керівництва МОЗ Василя Лазоришинця, до постанови Кабінету Міністрів України №117 була внесена "лобістська норма", що дозволила постачальникам ліків отримати 100%-ву передплату товару та 6 місяців відстрочки поставок. Внаслідок цього ліки, які пацієнти в рамках державних програм лікування мали отримати до кінця 2014 року, могли б бути поставлені в Україну тільки в червні 2015", - йдеться у повідомленні.

"Ми маємо інформацію від виробників препаратів про те, що "Вектор Фарма" не перерахувало жодної копійки постачальнику, що унеможливлює постачання ліків в червні місяці. І факт офіційної ліквідації компанії говорить про те, що сьогодні, спільно з Урядом, на найвищому рівні, невідкладно треба вирішувати проблему перекриття цієї недостачі", – стверджує Володимир Жовтяк, голова ВБО "Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД".

Слід нагадати, що у середу пацієнтські та антикорупційні організації провели акцію під стінами Кабінету Міністрів України, щоб привернути увагу Уряду до цієї проблеми. В результаті Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністру внутрішніх справ розібратися в ситуації та знайти керівників компанії.

19 березня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України №269-VIII, який надав змогу МОЗ передати державні закупівлі ліків та вакцин міжнародним організаціям. Імплементація цього закону покладена на Міністерство охорони здоров’я, яке вже цього року повинно передати закупівлі міжнародним організаціям.

Однією з цілей передачі закупівель міжнародним організаціям було усунення від процесу "компанії-прокладок", які щороку заробляли сотні мільйонів гривень на хворих українцях. Це також дозволить уникнути схожих ситуацій з не поставкою ліків у майбутньому.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні