24% українців палять кожного дня - дослідження

— 29 січня 2016, 12:14

Серед жінок цигарки полюбляють 9% та 42% чоловіків, йдеться у дослідженні КМІС.

У середньому кількість викурених за день сигарет значущо не змінилася й залишається на рівні 17 сигарет, що викурюють чоловіки-курці, і 11-12 сигарет, що викурюють жінки.

Десять графічних попереджень про шкоду куріння для здоров’я на пачках, що показали учасники опитування, були представлені нерівномірно, і ця нерівномірність відтворювалася в опитуваннях всіх трьох останніх років.

Найчастіше зустрічалися медичні попередження, пов'язані з раком легень (33% від усіх діючих в Україні попереджень); із ранньою смертю курців (19%). Всі інші попередження спостерігалися лише на 4-8% сигаретних пачок (замість 10% на кожне з десяти попереджень).

Найрідше зустрічалися попередження, спрямовані на жінок, а саме пов'язані зі старінням шкіри (4%) та зі шкодою, яку завдає куріння під час вагітності (4%).

ВІДЕО ДНЯ

Серед тих респондентів, хто відвідував місця продажів тютюнових виробів за останні 30 днів, 37,2% повідомили, що їм доводилося спостерігати рекламну чи подібну інформацію, що сприяє просуванню тютюнової продукції.

Три чверті респондентів (75,7%) сприймають підсвічені збільшені пачки сигарет, оформлення сигаретних пачок в місцях продажу і на вітринах кіосків, магазинів, як рекламний спосіб привернення уваги молоді до сигарет.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 27 листопада по 18 грудня 2015 р. Польовий етап дослідження тривав з 1 по 14 грудня 2015 року. В результаті польового етапу було зібрано 2022 анкети.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні