Лише одна робоча ніч на місяць протягом десятиріччя "зношує" серце

— 10 травня 2016, 16:08

Про це попереджають дослідники із США, які вивчили медичні дані 189 тисяч пацієнток, зібрані протягом 24 років.

Лікарі помітили сильну залежність між змішаною схемою роботи (чергуванням нічних та денних змін) та ішемічною хворобою серця, повідомляє Independent.

Науковці і раніше попереджали людей, які полюбляють працювати вночі, про несприятливі наслідки для їхнього здоров'я, однак цього разу величина вибірки підкреслила масштаб і поширеність проблеми.

Лікар Селін Веттер, провідний автор дослідження, опублікованого у журналі Американської медичної асоціації (JAMA) розповіла, що на виникнення ішемічної хвороби серця впливає паління, погана дієта, нестача фізичної активності та підвищений індекс маси тіла.

"Усе це — критичні чинники, які треба враховувати для попередження хвороби. Однак, навіть контролюючи ці фактори, ми все одно бачимо зростання ризику виникнення коронарної хвороби серця через роботу вдень та вночі".

Робота вночі ризикована для серця, кажуть американські лікарі. Фото varuna/Depositphotos

Лікарі дізналися: ті, хто працював від однієї до трьох ночей на місяць протягом 10 років мали на 15-18% вищий ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, ніж люди, які працювали лише вдень.

Ці показники особливо актуальні для жінок, адже на чоловіків випадкова робота вночі може впливати іншим чином, попереджають автори звіту.

Фахівці стверджують, що зміна графіку роботи може позитивно вплинути на роботу серця, але необхідно провести подальші дослідження, щоб точно дізнатися, які робочі звички є найнебезпечнішими.

Для дослідження лікарі узяли інформацію з офіційної статистики про роботу медсестер США, у якій повідомлялося про усі прояви хвороб серця у медичних працівниць — від серцевих нападів до болю у грудях через ішемічну хворобу серця.

Робота вночі шкодить серцю так само, як куріння чи низька фізична активність. Фото Flickr

За 24 роки у понад 10 тисяч жінок виявили саме це захворювання.

Науковці припускають, що зміна графіку роботи з денного на нічний може порушити роботу біологічного годинника людини, який має доволі стабільний 24-годинний цикл.

"Коли природний ритм людини не збігається з її активністю та поведінкою, сном і прийомами їжі — саме тоді може бути закладено ключовий механізм впливу нічної роботи на появу хронічних хвороб, у тому числі кардіоваскулярних", — уточнили дослідники.

Реклама:

Головне сьогодні