Ласкаво просимо у Ріо. Вчені вважають, Олімпіада не спричинить розповсюдження вірусу Зіка

— 26 липня 2016, 11:36

Учені передбачають, що ймовірно лише від 6 до 80 людей, що приїдуть у Ріо мають шанс інфікуватися вірусом, пише Reuters.

Тільки 1 людина із 16 можливо відчуватиме якісь із симптомів захворювання, аналізують дослідники.

Літні Олімпійські ігри, що розпочнуться уже 5 серпня, разом з Паралімпіадою потенційно можуть зібрати від 350 000 до 500 000 відвідувачів.

"Результати дослідження ймовірності зараження вірусом Зіка підтверджують рекомендацію ВООЗ, що відкладання чи переміщення змагань не матиме суттєвого впливу на поширення захворювання у міжнародному просторі", – розповідає один із координаторів дослідження Джозеф Льюнард з Yale School of Public Health.

[L]Керівники галузі охорони здоров'я у США вважають, що вірус Зіка у вагітних жінок може викликати мікроцефалію у дитини, вроджений дефект голови, що викликає серйозні проблеми розумового розвитку.

ВООЗ вважає, що цей вірус може спричинювати неврологічний синдром Гієна-Барре, який викликає тимчасовий параліч у дорослих людей.

Нині у Бразилії зареєстровано понад 1600 випадків мікроцефалії новонароджених, виникнення яких пов'язують саме із розповсюдженням вірусу з осені минулого року.

У зв'язку із цим фахівці пропонували перенести чи скасувати Олімпіаду, щоб туристи не ризикували своїм здоров'ям та не розповсюджували захворювання у свої країни після повернення.

Джозеф Льюнард спільно з колегами визначив, що ймовірність людини, яка приїде у Ріо-де-Жанейро, заразитися – 1 випадок до 6200, у найкращій перспективі – 1 до 56300.

З огляду на потенційну кількість відвідувачів це означає – від 6 до 80 ймовірних захворювань за всю Олімпіаду.

Оскільки більшість людей, які переносять вірус, практично нічого не відчувають, дослідники припустили, що близько 16 людей можливо почуватимуться зле.

Від 3 до 37 людей мають шанс привезти захворювання на батьківщину, оскільки вірус затримується в організмі людини в середньому до 10 днів.

Більшість відвідувачів Олімпіади повернуться в країни, де зараження вірусом Зіка через москітів – неможливе, тільки статевим шляхом.

Джозеф Льюнард також розповів, що оцінки його дослідження засновані на найгіршому із можливих сценаріїв.

Відвідувачі літніх Олімпійських ігор у Бразилії мають незначні шанси захворіти чи поширити вірус Зіка за межі країни. Фото Lazyllama/Depositphotos

Цифри базуються на ідеї, що уболівальники будуть такими ж вразливими до вірусу, як і самі мешканці Бразилії.

Насправді ж, вони спинятимуться у готелях, в ізольованому середовищі – із засобами захисту та протимоскітними сітками.

"Ризик розповсюдження Зіка саме через Олімпіаду значно нижчий порівняно із туризмом протягом року", – додає експерт.

Він також переконаний, що вагітні жінки навряд чи поїдуть у спекотну країну з потенційно великим скупченням людей, щоб уболівати за свою збірну на міжнародних спортивних змаганнях.

Раніше окреме дослідження Yale School of Public Health та мінохорони здоров'я Бразилії показало, що після спалаху вірусу у певній країні жінкам потрібно утримуватися від зачаття протягом 6 місяців.

Це дозволить звести до мінімуму можливість упливу захворювання на організм майбутньої дитини.

Реклама:

Головне сьогодні