Відпочити і не захворіти: поради лікарів для тих, хто вирушає в подорож

— 13 серпня 2016, 10:30

Варто знати, що у відпустці ми відпочиваємо не лише від автомобільних заторів, роботи та нескінченного циклу обов’язків. Відпустка – це також перерва від багатьох речей, які помагають нам лишатися здоровими: збалансованого харчування, регулярних фізичних навантажень та пересувань не у замкненому просторі, де ми ділимо рециркуляційне повітря з десятками інших пасажирів.

Як уберегти себе від хвороби, медики розказали The Huffington Post.

Захистити ніс від мікробів у літаку

Повітря в літаках дуже сухе, а коли наші носові ходи пересихають, то мікроскопічні волосинки у них вже не можуть ефективно перешкоджати проникненню всередину мікробів, говорить американський лікар Мартін Л. Хопп.

Він радить за годину до польоту скористатися сольовим назальним спреєм або змазати ніздрі всередині гелем за допомогою ватної палички. Повторювати цю процедуру варто раз на годину, аж поки ви не прилетите.

Фото mihtiander/Depositphotos

Пити вуглекислу мінеральну воду

Так звана діарея мандрівника в деяких країнах вражає до 70% туристів, і часто її спричиняють бактерії, присутні в питній воді.

"У поїздках я п’ю лише бутильовані напої з непошкодженою кришечкою. Найбезпечніші – вуглекислі", - говорить доктор Герберт ДюПон.[L]

Вуглекислота знижує pH води і вбиває шлунково-кишкові патогени.

Лайфхак: щоби не забути та автоматично не хильнути чи не почистити зуби з водою з-під крану, зав’яжіть на нього гумку-нагадування.

Фото Yaruta/Depositphotos

Пити магній перед сном

Майже половина жінок 31-50 років "недоїдають" магнію, а низький рівень в організмі цього мікроелементу може ставати причиною м'язових спазмів, мігреней, дратівливості та проблем зі сном.

"Магній діє як природний релаксант. 400 міліграмів цитрату магнію в перші два вечори подорожі не лише поможе вам заснути, а й дасть послаблюючий ефект…", - каже доктор Тієраона Лоу Дог.

Це важливо, адже зміна часових поясів, режиму сну та раціону може спровокувати здуття й інші негаразди з кишечником.

Пити пробіотики

"Близько 70% вашої імунної системи – у вашому кишечнику, тож я завжди при собі маю пробіотики, коли подорожую", - радить доктор Френк Ліпмен.

Він рекомендує лакто- та біфідобактерії в капсулах.

Фото Petunyia/Depositphotos

"Перевести" свій внутрішній годинник

Лабораторне дослідження, результати якого опублікував журнал Science, свідчить про те, що в тварин є другий біологічний годинник, котрий може "перезавантажувати" їхні циркадні ритми, наказуючи тілу заснути, коли їжі бракує, і прокинутися, коли її буде вдосталь.

На думку автора дослідження, доктора Кліффорда Сепера, нема підстав вважати, що в людей не діють ті самі механізми. Тож, наприклад, якщо попереду в вас нічний переліт, не їжте нічого вже з обіду, у літаку поспіть, а як будете на місці, тоді поснідайте. Так вам буде легше пристосуватися до тамтешнього часу.

Нагадаємо, якщо на вас чекає довга дорога з малими дітьми, варто заздалегідь подумати, чим ви їх розважатимете. Скористайтеся порадами досвіченої мами-мандрівниці.

Реклама:

Головне сьогодні