Українські лікарі зупинили серце бійця, щоб врятувати йому життя

— 15 вересня 2016, 16:00

Командир взводу 30 бригади Євген Волок отримав складне поранення біля Старогнатівки 15 серпня. Уламки міни прошили мозок бійця, його легені та серце. Фахівці не обіцяли багато, але нейрохірургічне втручання пройшло успішно.

Після багатоетапного хірургічного лікування в Дніпропетровській обласній лікарні з вилучення уламків міни з тіла та голови потрібно було зробити негайну операцію з видалення уламку з серця бійця, йдеться на офіційній Facebook-сторінці Інституті імені М.М. Амосова.

Проведення такого складного втручання після нейрохірургічної операції було можливим лише у цьому закладі. 8 вересня консиліум фахівців обласної лікарні за участю директора інституту Василя Лазоришинця вирішив видалити уламок.

Його розташування на стінці шлуночка щомиті могло загрожувати життю командира.

23-річного Євгена доставили авіаційним бортом до Інституту імені М.М. Амосова 12 вересня. 13 вересня йому провели невідкладну операцію з зупинкою серця та використанням штучного кровообігу.

15 вересня через 2 дні після складної операції на зупиненому серці, Євгена переведено з відділення реанімації до палати.

Багатоетапне хірургічне лікування з видалення уламків міни з різних частин тіла тривало протягом місяця, попереду чоловіка ще чекає реабілітація, проте життю Євгена вже нічого не загрожує.

Реклама:

Головне сьогодні