Тест

У МОЗ уточнили, як працюватимуть приватні лікарі та що буде із Феофанією після реформи

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, даючи відповіді на запитання, які виникли у читачів після публікації тексту "Фабрика здоров'я. Що ми змінюємо у системі охорони здоров'я. Частина 1" на "Українській правді. Життя".

За словами Ковтонюка, ЦПМСД (центри первинної медико-санітарної допомоги) є ефективними для населення від 30 тисяч мешканців. Для менших громад постачальниками послуг можуть бути комунальні амбулаторії чи приватні лікарські практики.

На первинній ланці витрати на адміністративний та обслуговуючий персонал включені в тарифи від НСЗУ (Національної Служби Здоров'я України), які отримує медичний заклад чи лікар-ФОП. Розмір цих платежів – предмет домовленості всередині колективу.

[L]Медичним практикам буде вигідно тримати в себе мінімально можливу кількість адмінперсоналу, але при якому якість обслуговування пацієнтів та робота практики не страждатиме.

Усім зрозуміло, що вкомплектованість сільських закладів охорони здоров'я далека від ідеалу. Апаратура закладів це питання насамперед власників цих закладів – місцевих громад.

Однак забезпечення базовим рівнем укомплектованості первинної ланки у 2017 році – цілком посильна задача для громад, особливо в умовах фінансової децентралізації.

Приватний лікар не може вимагати додаткові кошти за послуги, які є в гарантованому пакеті.

Якщо лікар працює по контракту з НСЗУ, то за послуги, які покриваються національним страхуванням, ніяких додаткових коштів він брати не може. Додаткові кошти можуть бути сплачені лише за послуги, які не входять до гарантованого пакету.

Приватні лікарі зможуть приєднатися до системи національного страхування, а відомчі лікувальні заклади, на зразок Феофанії, також інтегруються до неї. Фото michaeljung/Depositphotos

Приватні лікарі зможуть укласти договір з НСЗУ на надання медичних послуг населенню. Цей договір буде єдиним для всіх – незалежно від форми власності. Якщо приватний заклад або лікар з приватною практикою приєднався до системи національного страхування, він працює за національними тарифами та дотримується загальних вимог.

Сімейні лікарі зазвичай працюють там, де живуть їхні пацієнти. Десь може бути приватна клініка, яка бачить у себе ресурси обслуговувати більше пацієнтів. Чому не приєднатися до умов програми національного страхування? Інфраструктура та ж сама, а дохід вище за рахунок страхових коштів від НСЗУ.