Що робити, якщо лікар призначив "фуфломіцин" чи антибіотик при ГРВІ?

— 23 грудня 2016, 15:00

МОЗ вимагатиме від лікарів дотримуватися протоколів, а пацієнт, який сумнівається у призначених лікарем препаратах, може звернутися на гарячу лінію міністерства.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю "Українській правді. Життя" розповіла, що відомство працює над уніфікованими клінічними протоколами.

"Будуть вимоги до лікарів, за якими вони повинні лікувати. У них пояснюватиметься, які є специфічні захворювання, які діагностичні тести мають пройти пацієнти і що лікарі мають виписувати", – розповіла Супрун.

У МОЗ також завершують роботу над новим національним переліком лікарських засобів.

У МОЗ також завершують роботу над новим національним переліком лікарських засобів. Фото motorolka/Depositphotos

Ліки з переліку мають бути надані в лікарнях безкоштовно при госпіталізації. Якщо вимагають купувати їх, то пацієнт має поцікавитись: чому?

Якщо батьки бачать, що лікар прописує антибіотик при ГРВІ, Супруп радить повідомити про це МОЗ: подзвонити на гарячу лінію (0-800-801-333) чи написати на електронну пошту ([email protected]).

"Ми зі свого боку будемо вимагати, аби лікарі дотримувались протоколів. Якщо вони відходять від них, ми забиратимемо в них фінансування. Адже за новою системою ми будемо фінансувати лікарів за кожного пацієнта, – сказала в.о. міністра охорони здоров'я.

Це питання може дуже добре врегулювати ліцензування – тоді лікарі підписувалися б під ліцензією, що вони будуть дотримуватись найкращих протоколів. Якщо вони цього не роблять – можна відібрати ліцензію, бо вони цього не роблять".

Раніше повідомлялося про те, що зарплата лікарів залежатиме від ефективності роботи.

У МОЗ хочуть створити максимально прозору систему – платити за результат і давати можливість на місцях обирати будь-які форми організації. Це означає, що лікарі будуть зосереджені на пацієнті, а не на компрометації одне одного.

Зарплатня лікарів у медичних бюджетних закладах регулюватиметься тарифною сіткою так само, як зарплатні будь яких бюджетних закладів в країні.

Національна Служба Здоров'я в рамках прямих контрактів платитиме страхові ризик-тарифи, покриваючі підтримку пацієнтів на рівні первинної допомоги.

Гроші від НСЗУ може отримувати тільки суб'єкт господарювання – тобто медичний заклад у формі комунального некомерційного підприємства або, наприклад, приватна клініка в формі ТОВ.

Лікар-ФОП це також суб'єкт господарювання, він може підписати контракт з НСЗУ на стандартних умовах.

НСЗУ не наймає лікарів на роботу, вона підписує договори з медичними практиками.

У будь-якому випадку лікар не буде працювати сам – мінімальна практика буде включати медичних сестер.

Реклама:

Головне сьогодні