95% дітей в Україні мають бути вакцинованими – Супрун

— 28 квітня 2017, 11:04

Мета команди МОЗу полягає у тому, щоб принаймні 95% всіх дітей в Україні були вакцинованими.

Мета команди МОЗу полягає у тому, щоб принаймні 95% всіх дітей в Україні були вакцинованими. Фото evgenyataman/Depositphotos

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час прес-брифінгу з нагоди Європейського тижня імунізації, повідомляє МОЗ.

"Україна досі має неприйнятно низькі показники вакцинації, – сказала Супрун. – Як ми знаємо, вакцини рятують життя, і наша мета полягає в тому, щоб побачити, принаймні 95% всіх дітей в Україні вакцинованими. Працюючи з нашими партнерами, батьками, медичними працівниками і ЗМІ, ми впевнені, ця мета може бути досягнута".

[L]У відомстві повідомляють, що багато дітей в Україні пропустили планову імунізацію протягом останніх кількох років, здебільшого через гостру нестачу поставок вакцин.

МОЗ спільно з міжнародними організаціями забезпечило вакцинами регіони України.

ВІДЕО ДНЯ

"Хоча ми бачимо позитивну тенденцію до збільшення підтримки вакцинації – згідно з нашим останнім дослідженням, більше 74% батьків в Україні підтримують імунізацію в цілому, є батьки і медичні працівники, які противляться цьому, – сказала Джованна Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні з нагоди Всесвітнього тижня імунізації.

Ми також виявили, що більшість батьків приймають рішення про вакцинацію за порадою свого лікаря. Ми закликаємо батьків захистити своїх дітей, а медичних працівників – послуговуватися виключно доказовою медициною, коли вони консультують щодо вакцинації. Дезінформація про вакцини має серйозні наслідки".

За даними міністерства, рівень вакцинації повільно покращується, якщо порівнювати з даними за цей самий період 2016 року.

За три перші місяці 2017 року 24% дітей віком до 1 року були повністю щеплені проти кору, 12,8% проти гепатиту В, 13,9% проти поліомієліту і 13,2% проти дифтерії, кашлюку та правця.

У 2016 році лише 46% дітей в Україні щеплені від хвороб, які можна попередити завдяки вакцинації.

"Страх перед побічними реакціями не повинен зупиняти батьків перед захистом своїх дітей від смертельних хвороб, – сказала Супрун. – Тоді як сильні реакції вкрай рідкісні для більшості вакцин, ризик серйозних ускладнень від хвороби, який можна було б запобігти за допомогою вакцинації, набагато вищий".

Реклама:

Головне сьогодні