Українські хірурги уперше видалили пухлину в мозку, застосувавши лазер, ендоскоп та комп'ютерну навігацію

3538
14 серпня 2017

Фахівці Київського інституту нейрохірургії імені Ромоданова провели унікальну операцію з видалення пухлини на мозку.

Фахівці Київського інституту нейрохірургії імені Ромоданова провели унікальну операцію з видалення пухлини на мозку. Фото pressmaster/Depositphotos

Завдяки особливим технологіям, які першими змогли поєднати саме українські лікарі, після операції пацієнта відвезли не в реанімаційний бокс, а одразу в загальну палату, йдеться в сюжеті ТСН.

Хірурги почали зі створення комп'ютерної моделі пухлини, щоб бачити, де вона розташовується і до яких частин мозку торкається.

Реклама:

Така модель – навігаційна карта для комп'ютерної системи і лікаря. Вона з точністю до півміліметра дозволяє боротися з пухлиною. А от для самої боротьби обрали незвичний метод, який до цього його ніхто не застосовував.

В одній операції поєднали відразу три технології: ендоскопію (трубку, яка дає можливість дістатися до найскладніших зон); комп'ютерну навігацію; лазер, щоб прибрати пухлину.

"Це єдиний спосіб і видалити пухлину, і зберегти хворому якість життя", – пояснив хірург Володимир Розуменко.

Ці технології не поєднував жоден хірург у світі. Результат навіть перевершив очікування.

Крові під час операції фактично не було. Завдяки чому пацієнта і перевезли з операційної в загальну палату. Про вчорашню роботу хірургів нагадує хіба перев'язка на голові і невеликий шрам біля неї.

До лікарів пацієнт звернувся зі скаргами на головний біль та ускладнення руху кінцівок.

Реклама:

Обстеження виявило чималу пухлину.

За словами хірурга Володимира Розуменка, пухлина тисла на нервові закінчення, пацієнта будь-якої миті могло паралізувати.

Нова техніка, застосована під час операції, спрямована на те, щоб дати людям повноцінне життя.

Раніше після таких втручань ускладнення спостерігалися доволі часто.Реклама: