Альтернативна медицина не здатна вилікувати рак – дослідження

— 16 серпня 2017, 16:59

Хіропрактика, акупунктура, гомеопатія та інші альтернативні форми медицини не можуть лікувати рак.

Альтернативні форми медицини не здатні вилікувати рак. Фото neomidavid/Depositphotos

Дослідники Єльського університету проаналізували 34 мільйони записів пацієнтів, хворих на рак, щоб заявити про те, що нетрадиційна медицина не лікує від онкохвороб, повідомляє Real Clear Science.

Вони виокремили 280 пацієнтів, які у 2004 році мали діагноз раку молочної залози, простати, легенів, але відмовилися від хіміотерапії, променевої терапії та хірургічного втручання на користь альтернативних засобів.

Результати цих 280 людей фахівці порівняли із 560-ма пацієнтами, які того ж року мали ті самі діагнози й обрали операцію та хіміотерапію.

[L]Вони відстежували динаміку результатів – через 5 років 78,3% пацієнтів, як отримували традиційне лікування, були живими.

Серед тих, хто застосовували альтернативне лікування протягом 5 років, лишилися 54.7%.

Науковці стерджують, що жінки з раком грудей, що обирали нетрадиційну медицину, помирали протягом згаданого періоду в 5 разів частіше.

Люди з колоректальним раком помирали у 4 рази більше. Удвічі частіше не могли подолати недуг пацієнти із онкохворобою легенів.

Дослідники не змогли виділити, до якого саме типу нетрадиційної медицини зверталися пацієнти, щоб назвати його недієвим, оскільки у проаналізованих картках було вказано лише "альтернативна терапія".

Реклама:

Головне сьогодні