Вчені виявили новий симптом, який неминуче призводить до серцевого нападу

12437
21 серпня 2017

Вчені виявили новий симптом, який може бути ознакою того, що серцевого нападу не уникнути.

Команда науковців та медичних експертів Університету Мічигану вивчали матеріали, які блокували коронарні артерії у ряду пацієнтів, пише Independent.

Фото: lisafx/Depositphotos

Після дослідження вони підтвердили, що це був холестерин – у формі кристалів.

Реклама:

Цей особливий тип затверділого холестерину команда дослідників знайшла у більш ніж 89% випадків, коли людей привозила "швидка".

"У попередніх дослідженнях ми показали, що холестерин перетворюється з рідкого стану в твердий або кристалічного. Він розширюється в розмірі, як лід і вода", – каже професор медицини Джордж Абела. – Це розбухання холестерину всередині стінки артерії може розірвати її і заблокувати кровообіг, викликаючи серцевий напад".

Експерти вивчали пацієнтів у більш ніж 240 відділеннях швидкої допомоги на території США.

Як тільки у відділення швидкої допомоги поступала людина із серцевим нападом, команда висмоктувала кристали і досліджувала їхній розмір і твердість.

Експерти виявили, що велика концентрація кристалів була здатною пробитись крізь стінки артерій і навіть потрапити у саме серце.

Вченим також вдалося підтвердити, що ці кристали активували вироблення молекул Interleukin-1 beta. Вони можуть викликати запалення артерій.

Реклама:

Нагадаємо, іншими симптомами серцевого нападу є дискомфорт в центрі грудної клітки; стискаючий, тягнучий біль за грудиною; біль в лівій руці з проекцією в лікоть, мізинець, шию, нижню щелепу; відчуття страху; часте дихання (більше ніж 30 дихальних рухів за хвилину); холодний піт, нудота, запаморочення.Реклама: