Міжнародні організації економлять 40% дербюджету на закупівлі ліків – фахівці

453
22 серпня 2017

За оцінкою Рахункової палати, міжнародні організації зекономили до 40% бюджету на ліки, а деякі препарати закуповувалися у 26 разів дешевше, ніж це робив МОЗ до 2015 року.

Фото ginasanders/Depositphotos

22 серпня Рахункова палата представила звіт щодо ефективності закупівель ліків через міжнародні організації, повідомляє МОЗ.

Згідно із висновками звіту, закупівля ліків через міжнародні організації є наразі більш економічно доцільною, ніж закупівлі через Міністерство охорони здоров’я.

Зекономлені кошти скеровують на додаткову закупівлю ліків.

"Економічну ефективність закупівель ліків через міжнародні організації, на якій постійно наголошує Уряд, підтвердили аудитори Рахункової палати, – стверджує в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун

Це вчергове доводить, що незважаючи на супротив фармацевтичних ділків, які роками заробляли на закупівлях ліків для українців, ми рухаємося в правильному напрямку, а українці отримують більше якісних ліків".

Нагадаємо, що у 2015 році МОЗ України розпочало закуповувати ліки через міжнародні організації, зокрема, ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents.

Відповідно до висновку Рахункової палати, однією з найбільших проблем закупівельного процесу є недосконалий облік залишків ліків, а також розрахунок потреб у регіонах.

Лікарні невчасно інформують МОЗ про наявність ліків та їхній термін придатності, що заважає перерозподілити наявні ліки з регіонів, де вони є, в регіони, де вони закінчилися.

Щоб усунути вказані недоліки, восени МОЗ планує запустити комплексну електронну систему обліку ліків у регіонах. Це дозволить точно розраховувати потребу у ліках, відслідковувати процес їх використання та ефективно розподіляти залишки ліків закуплених за державний кошт.