Біологи із Шотландії винайшли метод лікування раку за допомогою золота

— 8 серпня 2017, 16:34

Шотландські біологи довели, що наночастинки золота можуть допомагати у лікуванні онкозахворювань.

Наночастинки золота можуть допомагати у лікуванні онкозахворювань. Фото vitanovski/Depositphotos

Дослідники Університету Единбурга (Шотландія) розробили інноваційний тип хіміотерапії, здатної знешкоджувати клітини тільки тоді, коли вони містять наночастинки золота.

Свою розробку науковці опублікували у виданні Angewandte Chemie.

"Це нові хімічні властивості золота, про які раніше не було відомо. Досліди показали, що цей метал можна застосовувати, щоб хіміотерапія діяла просто всередині пухлини. В майбутньому пристрої, що вводять частинки золота винятоков у пухлину, можуть істотно зменшити появу побічних ефектів", – розповів професор Единбурзького університету Асир Унчіті-Брочета.

[L]Дослідження Унчіті-Брочета та його колег належить до новітніх розробок методів лікування раку за допомогою органічних та неорганічні наночасток.

Принцип працює так, що ці частинки стають "мішенями", які вражають, або "доставляють" речовину, що знищує ракові клітини безпосередньо у пухлину.

Під час дослідження ефективності втручання цих наночасток шотландський науковець помітив, що золото здатне прискорювати реакції в організмі людини.

Науковці припустили, що ця властивість золота може вплинути на створення інноваційного методу в хіміотерапії, яка діятиме лише у разі наявності наночастинок металу в організмі.

Випробування показали, що наночастинки золота знищували ракові клітини активніше, ніж звична хіміотерапія. До того ж, вони не зачіпали здорових клітин.

Дієвість нового типу хімітерапії науковці перевіряли винятково в лабораторних умовах, не тестуючи на тваринах чи добровольцях.

Реклама:

Головне сьогодні