Супрун обіцяє, що держава буде оплачувати трансплантацію нирок

— 7 вересня 2017, 10:17

З 1 січня 2018 року держава буде оплачуватимемо трансплантацію нирок від трупного донора в Україні.

Супрун обіцяє, що держава буде оплачувати трансплантацію нирок. Фото prettyvectors/Depositphotos

Такий намір озвучила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв’ю "Радіо Свобода".

Вона розповіла, що вже зараз можна пересадити нирку від трупного донора в Україні, якщо є всі дозволи від родини, у п’яти пілотних містах.

"Сподіваємося, що з 1 січня (2018 року – ред..) матимемо кошти, щоб оплатити операцію і ліки, які необхідні після пересадки", – уточнила очільниця відомства.

[L]Супрун уточнила, що зараз за одного пацієнта, який отримує гемодіаліз, держава має заплатити 350 тисяч гривень щороку.

ВІДЕО ДНЯ

"А коли робимо операцію – десь 50 тисяч гривень на саму операцію і десь 100 тисяч кожного року, щоб оплачувати ліки, які потрібні після операції.

По-перше, покращимо життя пацієнтів, що не будуть прив’язані до гемодіалізу, а по-друге, матимуть менше інших захворювань – інфарктів, інсультів, які частіше стаються у людей, які мають гемодіаліз.

Для держави ж будуть зекономлені кошти, зможемо більше робити операцій. Будуть ще інші пілотні програми. З 2019 року розширимо", – пообіцяла в.о. міністра.

На запитання щодо можливості оплати операцій онкохворих за кордоном, Супрун розповіла, що з цим є проблема, оскільки важко визначити вартість операції.

"У міністерстві ми хотіли б підписати договори зі специфічними клініками, де можемо узгодити з ними, якою буде ціна операцій. На трансплантацію кісткового мозку ціна операції може бути від 100 тисяч до 200 тисяч доларів", – пояснила вона.

Також в.о. міністра анонсувала, що МОЗ уже працює над тим, щоб створити донорські списки, "щоб розширили облік тих людей, які є у донорських реєстрах".

"Робимо інвестиційний проект в Інституті раку, щоб ми мали правильні бокси – дуже специфічне відділення, де можна робити трансплантацію.

У Києві вже є інститут, де можна робити трансплантацію. Але вони небагато роблять, бо фінансуються Києвом. Ми будемо спілкуватися з ними, щоб або закуповувати у них послуги, або перебрати на себе фінансування, щоб ми могли більше робити. Ми хотіли б, щоб в Україні це відбувалося, а не наші громадяни мусили їхати за кордон", – підсумувала очільниця відомства.

Реклама:

Головне сьогодні