Пропускаєте сніданок – удвічі більше ризикуєте пошкодити артерії, вважають дослідники

— 3 жовтня 2017, 10:59

Люди, які їдять менше 5% рекомендованих денних калорій на сніданок, подвоюють кількість жирових відкладень на артеріях, порівняно з тими, хто споживає високоенергетичний сніданок.

Фото DmitryPoch/Depositphotos

Пошкоджені жировими відкладеннями артерії можуть спричинити складні серцеві захворювання, повідомляє AFP.

До такого висновку дійшли дослідники Американського коледжу кардіології, стверджуючи, що його результати можуть запропонувати дієвий спосіб запобігти кардіоваскулярним захворюванням.

"Люди, як регулярно пропускають сніданок, в цілому дотримуються нездорового способу життя. Дослідження доводить, що одна погана звичка може спричинити складне серцеве захворювання", – розповів автор розробки Валентин Фустер.

[L]Звіт команди Фустера базувався на опитування 4 тисяч офісних працівників в Іспанії. За ними науковці спостерігали протягом 6 років.

ВІДЕО ДНЯ

Кардіоваскулярні захворювання посідають перше місце у світовому рейтингу хвороб-убивць – у 2015 році забрали життя 17,7 мільйонів людей (за статистикою ВООЗ).

Один із чотирьох учасників дослідження їв висококалорійний сніданок, який містив більше 20% денної норми калорій.

70% добровольців споживали низькокалорійні страви вранці, які забирали до 20% щоденної кількості.

3% пропускали сніданок або "хапали" щось на ходу. Ці люди, за словами науковців, в цілому дотримувалися не дуже здорового способу харчування.

Ті, хто не снідав, мали вищий індекс маси, тиск та збільшені показники цукру у крові.

Науковці довели, що люди, які споживали менше 5% рекомендованої денної кількості калорій на сніданок, удвічі збільшували кількість жирових відкладень на артеріях.

Реклама:

Головне сьогодні