Захворів – сиди вдома. МОЗ пояснило, скільки днів треба, щоб перебути грип

Якщо людина захворіла на грип, вона повинна лишатися вдома ще як мінімум добу після того, як спаде висока температура.

Усім відоме правило: захворів - сиди вдома. Фото sunemotion/Depositphotos

Це правило діє в усіх випадках, крім тих, коли потрібна невідкладна медична допомога або речі першої необхідності, повідомляє МОЗ.

Висока температура повинна нормалізуватися протягом перших 24 годин без застосування жодних жарознижувальних препаратів.

[L]"Поки хворієте, ви повинні залишатися вдома та відмовитися від поїздок на роботу, до школи, а також від подорожей, шопінгу, участі у соціальних заходах та громадських зібраннях. Намагайтеся уникати контакту з іншими, щоб не заразити їх", – йдеться у повідомленні МОЗ.

Якщо все-таки потрібно вийти з дому, наприклад, щоб звернутися до лікаря, у відомстві радять одягати маску або прикривати обличчя серветкою, коли кашляєте чи чхаєте.

РЕКЛАМА:

Ще одна порада – часто мити руки, щоб попередити розмноження та поширення мікробів.

Грип зазвичай не потребує госпіталізації – у випадку легкої форми грип не треба лікувати противірусними препаратами.

Ви, можливо, захворіли на грип, якщо виявили декілька чи усі із цих симптомів:

- висока температура (з’являється не у всіх),

- кашель,

- біль у горлі,

- біль у м’язах,

- головний біль,

- втома,

- інколи діарея та блювота.

У більшості людей, грип проходить у легкій формі, тому вони не потребують професійної медичної допомоги чи лікування з допомогою противірусних препаратів. Якщо ви виявили будь-які з симптомів грипу, у більшості випадків, не варто виходити з дому та потрібно уникати безпосереднього контакту з іншими людьми, крім випадків, коли необхідно отримати професійну медичну допомогу.

Проконсультуйтеся із сімейним лікарем, якщо ви перебуваєте у групі високого ризику, у вас важка форма перебігу захворювання або вас хвилює стан вашого здоров’я.

До групи підвищеного ризику належать люди, у яких найчастіше виникають серйозні ускладнення та наслідки грипу. Це, передусім, діти молодшого віку, люди похилого віку від 65 років, вагітні, особи, які страждають від певних хвороб. Це стосується як сезонного грипу, так і поширення нових вірусних інфекцій.

Якщо ви перебуваєте у групі високого ризику та виявили симптоми грипу, краще якнайшвидше (на початковій стадії розвитку захворювання) звернутися до лікаря.

Ні. До відділення невідкладної допомоги потрапляють тільки хворі з гострою формою захворювання.

Вам не варто звертатися до відділення невідкладної допомоги, якщо переносите захворювання у легкій формі, оскільки ви можете заразитися грипом від інших.

Якщо ви виявили будь-які з симптомів, що свідчать про розвиток гострої форми грипу, вам необхідно звернутися до відділення невідкладної допомоги.

- будь-які проблеми з диханням,

- синюватий колір шкіри,

- дитина не п’є достатньої кількості рідини,

- дитина не прокидається або не реагує на вас,

- дитина настільки роздратована, що не хоче, щоб її піднімали на руки,

- симптоми грипу починають зникати і стан дитини покращується, але згодом піднімається висока температура та посилюється кашель,

- лихоманка та висип на шкірі.

- проблеми з диханням,

- біль або дискомфорт у грудях чи животі,

- раптове запаморочення,

- розгубленість,

- багаторазове блювання,

- якщо симптоми грипу спочатку зникають, а потім повертаються з лихоманкою та посиленим кашлем.

Так. Є противірусні засоби, які лікар може приписати для лікування грипу. Ці лікарські засоби сприяють швидкому одужанню та запобігають розвитку серйозних ускладнень.

Реклама:

Головне сьогодні