Третина українців не йде до лікаря через брак коштів – дослідження

— 8 грудня 2017, 15:20

30% українців впродовж останнього року не зверталися до лікаря та /або не лягали у лікарню через брак коштів.

Найменше – у Луганській області (9%), найбільше – у Черкаській (45%).

Фото: Wavebreakmedia/Depositphotos

Коли опитані хворіли чи отримували травму останнього разу, звертались до лікаря у 77% випадків. Найменше – у Тернопільській (лише 58%), найбільше – у Кіровоградській (96%) областях.

Впродовж останнього місяця в середньому українці витратили 570 гривень на ліки.

Найбільше коштів витрачають жителі Дніпропетровщини (883 грн) і Тернопільщини (1118 грн), найменше – Хмельниччини (280 грн.) та Житомирщини (300 грн).

ВІДЕО ДНЯ

Такими є результати дослідження "Індекс здоров’я. Україна"

За даними дослідження, 8% опитаних брали участь в урядовій програмі "Доступні ліки" й більшість з них (74%) оцінює її позитивно.

В цілому по Україні 73% громадян задоволені дільничним терапевтом / сімейним лікарем.

Найменше задоволених – у Запорізькій (47%) та Сумській (49%) областях, найбільше – у Волинській (88%) і Харківській (89%).

Для збільшення клікніть на картинку

57% опитаних задоволені меддопомогою в стаціонарі.

Найменше задоволених – у Запорізькій (26%) та Сумській (29%) областях, найбільше – у Чернівецькій (79%) і Миколаївській (86%).

"Задоволеність медичною допомогою – це суб’єктивна оцінка, але вона вкрай цінна для зворотного зв’язку з жителями області при проведенні реформ, а також для поширення успішних практик з реформування галузі між областями", - коментує Тетяна Степурко, координаторка дослідження та доцент Школи охорони здоров’я.

79% опитаних не відмовлялися від вакцинації для своїх дітей.

78% опитуваних вимірювали тиск впродовж останнього року, а 8% – ніколи.

34% людей зазначають, що мають високий тиск, 5% – низький, решта – нормальний.

У 2017 р. загальноукраїнське значення Індексу Здоров’я склало 62 бали – на 7 пунктів краще, ніж минулого року.

До його параметрів, окрім задоволеності медичною допомогою, звернення до лікаря та попередження хвороб, витрат на ліки та відмова від звернення до лікаря через відсутність коштів, входять також: вакцинація дітей, знання симптомів інсульту, самооцінка стану здоров’я, наявність надлишкової ваги або ожиріння, високий тиск та контроль над ним.

Дослідження започаткували Міжнародний фонд "Відродження", Київський міжнародний інститут соціології та Школа охорони здоров’я Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Його провели другий рік поспіль, що дозволяє простежити зміни в сфері охорони здоров’я, які відчули українці, у період перед стартом медичної реформи.

Вибірка – 10 184 українці. У кожній області опитали принаймні 400 людей.

Реклама:

Головне сьогодні