Тіло вченого Миколи Пирогова ребальзамують, не дивлячись на спротив Супрун

— 16 лютого 2018, 10:42

Тіло вченого Миколи Пирогова, яке зберігається у Миколаївській церкві – усипальниці в с. Пирогово, ребальзамують за державний рахунок.

Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов на своїй сторінці у Facebook.

Чиновник уточнив, що "кошти державного бюджету на проведення ребальзамації тіла Миколи Івановича Пирогова – уже на рахунках Національного музею-садиби М.І. Пирогова".

Тіло вченого Миколи Пирогова зберігається вже 135 років. Фото Укрінформ

На початку року, комісія музею-садиби звернулася до Кабінету Міністрів з проханням надати дозвіл на ребальзамування тіла вченого і виділити на ці потреби 199 тисяч 34 гривні.

Питання доцільності такої процедури підняла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

На її думку, ці кошти можна було б витратити на придбання ліків для онкохворих.

Супрун навіть ініціювала опитування стосовно необхідності виділення коштів на чергову ребальзамацію тіла, яке зберігається вже понад 135 років, на своїй сторінці у мережі Facebook.

У її опитуванні прийняли участь понад 13 тисяч осіб, і переважна більшість висловилися за перерозподіл коштів на лікування.

Однак у ситуацію втрутилася Вінницька обласна та міська влада, закликала втрутитись прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і заявила про готовність прийняти Національний музей-садибу М.І. Пирогова у комунальну власність і розвивати його як серйозний туристичний об’єкт.

"Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман був вкрай схвильований всією тією історією і запевнив, що особисто втрутиться в ситуацію та підтримає музей.

І ось бачимо результат... Я щиро радий, що маємо позитивний фінал цієї історії", – написав Моргунов.

Реклама:

Головне сьогодні