У поліклініках батьків навчатимуть попереджати опіки у дітей. Стартує проект

— 17 квітня 2018, 13:45

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму.

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 роки), свідчить, що кількість таких травм серед дітей віком 0-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисяч випадків на рік.

Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці.

У поліклініках батьків навчатимуть попереджати опіки у дітей. Фото monkeybusiness/Depositphotos

Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ.

58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Завдання батьків – оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилось, а якщо вже трапилось – знати як надати правильну допомогу.

[L]З метою підвищення обізнаності українських батьків на цю тему в українських поліклініках запускається проект "Проти опіків", повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Ініціатор та керівник проекту професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.

Цей освітній проект діє у Львівській області з 2012 року, тепер його розширять на усю країну.

Спершу тренери навчатимуть медичних працівників, які потім передаватимуть свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях тощо.

У першу чергу батькам розповідатимуть про:

  • основи дитячої фізіології
  • основні правила запобігання дитячих опіків
  • ступені важкості опіків
  • базові навички надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.

Наприклад, у Львові для батьків проводилися заходи на вулицях міста, де батьки в умовах імпровізованих кухонь мали змогу обіграти ситуації, у яких діти найчастіше обпікаються, інформаційні матеріали було розміщено у громадському транспорті, у вагонах Львівської залізниці по Львівської області.

Реклама:

Головне сьогодні