Після манту, перекису та протягів, Супрун і МОЗ виправдовують сидіння на холодному

— 18 квітня 2018, 10:22

Те, що сидіння на холодній поверхні призводить до запалення сечового міхура (циститу) – міф.

Такий допис поширило на своїй сторінці Міністерство охорони здоров'я у Facebook, з посиланням на рубрику на власному сайті під назвою "Здоров'я А-Я".

"Існує багато хибних уявлень щодо сидіння на холодній поверхні та проблем зі здоров’ям, які це може нібито викликати. Найпоширеніший із них – міф, що сидіння на холодній поверхні призводить до запалення сечового міхура (циститу), – процитувало міністерство пост в.о. охорони здоров'я доктора Уляни Супрун.

Це судження не має під собою науково обґрунтованих доказів".

ВІДЕО ДНЯ

Очільниця МОЗ уточнює, що переохолодження чи запалення певної ділянки тіла дійсно може виникнути, якщо тривалий час знаходитися на вулиці в лютий мороз. Або ж, коли температура, навіть вища за 0, проте є велика вологість повітря та сильний вітер, котрий дме на відкриту частину тіла.

[L]"У всіх інших випадках, особливо за добрих погодних умов, дуже складно переохолодитися.

Організм сам підтримує оптимальну температуру внутрішніх органів, тому ваш сечовий міхур та інші органи переважно захищені від перепаду температури", – пояснює Супрун.

Вона також додає, що "сидіння на холодній поверхні може призвести до оманливого відчуття потреби частого сечовипускання".

"Це не шкодить здоров'ю. Ваше тіло реагує на холод, як подразник, та коли ви зігрієтеся – неприємне відчуття зникне", – пише в.о. міністра.

Проте якщо ви відчуваєте печіння або біль під час сечовипускання, це свідчить, що проблема справді серйозна.

"Такі симптоми не пов’язані з холодною погодою чи поверхнею, на якій ви посиділи. Вони найчастіше розвиваються внаслідок бактеріальних інфекцій – тобто коли до сечового міхура або сечовивідних шляхів потрапляють бактерії, які викликають запалення. Холод не є провідником таких бактерій", – пояснює Супрун.

Якщо у вас часто трапляється подібна проблема – двічі або тричі на рік – поговоріть із вашим лікарем щодо лікування.

МОЗ уточнює, що сучасні дослідження показують, що для профілактики повторення такого запалення допомагають зміни способу життя.

МОЗ пише: те, що сидіння на холодній поверхні призводить до запалення сечового міхура (циститу), – міф

"Щоби запобігти повторному розвитку інфекції, регулярно пийте багато води та намагайтеся дотримуватися правила сечовипускання одразу після статевого акту.

Неінфекційні причини циститу також трапляються – це можуть бути, наприклад, деякі засоби контрацепції, травми, алергічні стани, певні ліки, проте ним неможливо заразитися через сидіння на холодній поверхні або купання у прохолодній воді", – пояснює Уляна Супрун.

Обговоріть всі нюанси з вашим лікарем та підберіть оптимальне для вас лікування і профілактику.

Реклама:

Головне сьогодні