Для прийому до дитсадка не потрібна медична довідка – заява МОЗ

5707
25 квітня 2018

При вступі до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми.

На цьому наполягає Міністерство охорони здоров’я.

Для прийому до дитсадка не потрібна медична довідка – заява МОЗ

"Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам достатньо надати довідку із засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, у якому спостерігається дитина", – запевняють у відомстві.

У довідці лікар має зазначити:

  • прізвище, ім’я, по батькові дитини
  • дату народження
  • місце проживання
  • факт того, що дитина здорова і може відвідувати заклад дошкільної освіти

У разі необхідності лікар може також зазначити в довідці застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру.

Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини.

Нагадаємо, МОЗ скасував "Медичну карту дитини" (форма № 026/о), яка раніше зберігалась у школах та дитсадках.

Раніше Міністерство освіти та науки повідомило, що довідка треба, але інша – №086-1/о

"Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка №086-1/о чи будь-якої іншої форми", – зазначають в МОЗі.

У міністерстві уточнюють, що довідку форми №086-1/о подають лише при вступі до школи.

Окремо у відомстві нагадують, що усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у "Карті профілактичних щеплень" (форма № 063/о).

Цю форму ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

"Інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати. Відповідний лист-роз’яснення уже надіслано у Міністерство освіти і науки", – уточнили в МОЗ.powered by lun.ua