Остеохондроз – це комерційний міф. Пояснює МОЗ

— 7 травня 2018, 10:58

Остеохондроз – діагноз, який ви можете лікувати дуже довго і ніяк не вилікувати. Це великий комерційний міф сучасності, йдеться на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я.

Фото: Monkeybusiness/Depositphotos

Відомство розповідає, що в Україні на скарги про біль у спині пацієнт може почути, що в нього остеохондроз, після чого йому призначать дообстеження (рентген, МРТ), знеболювальні препарати та інші дороговартісні методи.

МОЗ пояснює, що у міжнародній класифікації хвороб остеохондроз – це група рідкісних захворювань, пов’язаних з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі.

[L]"Коли пацієнт у західних країнах звертається зі скаргами на біль в спині, лікарі використовують симптоматичний діагноз – "back pain" (просто біль в спині) та рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболювальні препарати", – кажуть у відомстві.

Мовляв, додаткове обстеження призначають, лише коли пацієнт повідомляє про порушення чутливості кінцівок, слабкість в м’язах, порушення функції органів тазу, появу болю вночі тощо.

Зазвичай ці симптоми виникають, коли є серйозна патологія хребта (1% випадків).

Якщо у вас болить спина, МОЗ найперше рекомендує:

  • Залишатись рухливими, наскільки це можливо, та намагатися продовжувати свою щоденну діяльність. Тривала відсутність активності може погіршити стан
  • Виконувати прості вправи для спини (приклади вправ можна знайти тут)
  • Після консультації з лікарем приймати протизапальні знеболювальні засоби.
  • Якщо біль не зникає протягом місяця, заважає виконувати щоденну діяльність та з часом погіршується – лікар призначить додаткове лікування.
Реклама:

Головне сьогодні